Отець Павелець про отця Назара: «Його можна назвати Добрим Пастирем – Патріархом молоді»

Отець Павелець про отця Назара: «Його можна назвати Добрим Пастирем - Патріархом молоді»

У неділю 14 травня несподівано відійшов до вічності священник Української Греко-Католицької Церкви отець Григорій Назар, який займався душпастирством молоді в Польщі. Отець Григорій входив до організаційного комітету участі української молоді у Світовому дні молоді, що від 1 до 6 серпня відбуватиметься у Лісабоні.

Про отця Григорія Назара розповідає представник Римсько-Католицької Церкви в Україні отець Вальдемар Павелець SAC, відповідальний за виїзд молоді з парафій РКЦ в Україні на СДМ 2023.

«Я познайомився з отцем Григорієм під час нашого виїзду в кінці лютого, коли ми поїхали до Португалії, щоб зустрітися з локальним організаційним комітетом Світових днів молоді у Лісабоні і домовитися про всі деталі участі української молоді. Для мене це було три дні неймовірних зустрічей разом з ним. Це людина, яка мала велику любов до молоді, особливо, як душпастир молоді греко-католицької у Польщі. Його найбільшим прагненням було те, щоб як найбільше юнаків та дівчат з України могло взяти участь у СДМ.

Коли ми були в Лісабоні, він багато про що домовлявся, наприклад, його великою заслугою є те, що довів до кінця справу, щоб ми мали логотип СДМ українською мовою. Офіційний логотип є тільки шістьма мовами. Ніхто не планував, щоб він був ще й українською мовою. І коли ми були на зустрічі в локальному організаційному комітеті о. Григорій до кінця наполягав, щоб ми отримали такий дозвіл. І ми його насправді отримали і зараз маємо. Також він доклав дуже багато зусиль, щоб знайти кошти, щоб могла поїхати, не тільки та молодь, яка є зараз в Польщі.

Отець Григорій Назар часто спілкувався з отцем Томашем Купріянюком, який є головою організаційного комітету в Польщі. Оскільки хотів, щоб якнайбільше української молоді, яка зараз переживає війну, взяла участь у Світових днях молоді. Він насправді багато чого робив. Він також зібрав і передав дуже багато гуманітарної допомоги за ці майже п’ятнадцять місяців, відколи триває війна в Україні. Це людина з великої літери. Великий душпастир. Його в Польщі називають – патріархом греко-католицької молоді.

Мені важко говорити, що він був, тому що насправді я дуже сприйняв цю звістку і переживаю його смерть. Я глибоко вірю, що він і зараз товаришує нам в цих останніх приготуваннях, а також що буде з нами в Лісабоні. Світові дні молоді для нього були таким особливим знаком, такою дорогою святості для молоді. В 2016 році, коли були Світові дні молоді у Кракові він приймав активну участь в центральному організаційному комітеті в Кракові і організував багато подій за участь молоді, священників, єпископів з України. Ще багато часу буде потрібно, щоб ми зрозуміти те, що він робив. Тому що, дивлячись на його приклад життя, насправді важко сказати, що немає людей, яких не можна замінити. Він для мене був такою людиною, яку буде важко замінити. Його можна назвати Добрим пастирем», – поділився своїми спогадами отець Вальдемар Павелець SAC.

Отець Павелець про отця Назара: «Його можна назвати Добрим Пастирем - Патріархом молоді»

Після повідомлення про смерть отця Григорія у Польщі команда допомоги Церкві на Сході, що діє при Секретаріаті Єпископської Конференції Польщі започаткувала збір коштів для участі української молоді у СДМ, присвячений отцю Григорію Назару, щоб якнайбільше учасників з України та українців, які зараз проживають у Польщі, могли взяти участь у СДМ.

Схожі новини:

Поширити новину: