Отець Павелець: частина учасників з України не поїде на СДМ через військовий стан

Отець Павелець: частина учасників з України не поїде на СДМ через військовий стан

Відповідальний за організацію участі римсько-католицької молоді з України у Світовому дні молоді в Лісабоні розповів про візит української делегації до оргкомітету в Португалії.

Про це пише Vatican News.

На початку тижня, від 20 до 23 лютого 2023 року, група відповідальних за організацію участі української молоді у Світовому дні молоді, що від 1 до 6 серпня відбуватиметься у Лісабоні, відвідали столицю Португалії з робочим візитом, аби на місці розглянути різні організаційні аспекти, зустрівшись із місцевим організаційним комітетом. До делегації входили о. Вальдемар Павелець SAC, що представляв Комісію душпастирства молоді РКЦ в Україні, о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, та о. Григорій Назар, відповідальний за душпастирство молоді в Перемишльсько-Варшавській архієпархії УГКЦ.

В передостанній день робочого візиту наша колега Беата Зайончковська записала телефонне інтерв’ю з о. Вальдемаром, який розповів про те, що цього разу приготування до паломництва в Лісабон української молоді римо-католики та греко-католики проводять спільно.

Священник також зазначив, що вже майже рік триває духовна підготовка до участі в Світовому дні молоді. «Ми публікуємо матеріали для одноденних днів зосередження для молоді, які мають катехитично-керигматичні теми, що мають допомагати також у духовному приготуванні нашої молоді до участі у СДМ», – пояснив він.

Якщо ж йде мова про присутність у Лісабоні, то не планується, що вона буде великою, бо «половина потенційних учасників не зможе приїхати до Лісабону, це хлопці, чоловіки після вісімнадцяти років, які не мають можливості виїжджати під час військового стану з України». «Я буду плакати з радості, якщо вдасться привезти хоча би 500 молодих людей з України в Лісабон. Тож прошу вас, допоможіть мені заплакати з радості», – говорить душпастир, просячи і про молитовну підтримку, бо вони стараються докласти всіх зусиль, щоби якнайбільше української молоді могло взяти участь у СДМ.

Для тих, хто не зможе приїхати, організатори планують провести заходи в якомусь марійному санктуарії в Україні. А перед тими, які зможуть потрапити на зустріч із ровесниками з усього світу, організатори також хочуть поставити завдання засвідчити, що переживає українська молодь на батьківщині.

Схожі новини:

Поширити новину: