Семінаристи двох семінарій прийняли служіння лектора та аколіти

Семінаристи двох семінарій прийняли служіння лектора та аколіти

На певних етапах семінарійного навчання семінаристи отримують визначені служіння. 25 лютого у Вищих духовних семінаріях у Брюховичах та Ворзелі були уділені служіння аколітату і лекторату, а також два семінаристи отримали кандидатуру до дияконату.

Служіння лекторату та аколітату допомагають семінаристам краще підготуватись до дияконату та пресвітерату.

Лекторат отримали третьокурсники: у Ворзелі – один семінарист, у Брюховичах – двоє. Лектор отримує повноваження під час Євхаристії читати Боже Слово.

Приймаючи служіння аколітату семінарист стає надзвичайним служителем Євхаристії. Аколіт допомагає священнику під час Святої Меси: може уділяти Святе Причастя вірним, здійснювати пурифікацію (очищення) літургійного посуду. За дозволом священника аколіт може заносити Святе Причастя хворим та робити виставлення Пресвятих Дарів.

Аколітат отримали два семінаристи у Ворзелі і так само двоє у Брюховичах.

У Ворзелі також двоє семінаристів прийняли кандидатуру. Це обряд, який засвідчує, що семінарист віддається служінню Богу та Церкві через дияконат та пресвітерат. Таким чином семінаристи входять до грона кандидатів, які в майбутньому здійснюватимуть служіння диякона, а потім священника.

Згадані служіння уділяються під час Святої Меси у гроні семінаристів та вихователів. До семінарійної каплиці Львівської архідієцезії прибули єпископ-помічник Едуард Кава OFMConv та єпископ-емерит Мар’ян Бучек. Натомість у каплиці семінарії Пресвятого Серця Ісуса Святу Месу очолив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB.

Нагадуємо, в Україні діє три дієцезіальні семінарії: у Київсько-Житомирській дієцезії під Києвом у Ворзелі, у Кам’янець-Подільській дієцезії у Городку на Хмельниччині, у Львівській архідієцезії у Брюховичах під Львовом.

За матеріалами сторінок семінарій у фейсбуці

Схожі новини:

Поширити новину: