БЛАГОДІЙНІСТЬ

БЛАГОДІЙНІСТЬ
Фігура «Безпритульний Ісус» авторства канадського митця Тімоті П. Шмальца. Розміщена біля входу до Апостольської служби соціального служіння у Ватикані

Ісус Христос за свого земного життя виявляв особливу чутливість до скривджених і нужденних, до тих, кого відкинуло суспільство. Євангеліст Матей передав нам слова, у яких Спаситель ототожнив себе з найменш захищеними і найвразливішими: «Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт 25, 31-46), – каже Ісус і перераховує вчинки милосердя.

Утім, проповідуючи й зустрічаючись із митниками та заможними людьми, Ісус Христос не вивищує економічної бідності та не демонізує багатства. Він зосереджується на тому, аби людина не прив’язувала серця до матеріальних речей, не ставила на перше місце благ, які можна придбати за гроші. Матеріальні ресурси, які має християнин під час свого земного життя, мають служити Божим цілям, справам милосердя. На цій потребі мати серце, чутливе до ближнього, наголошує святий Йоан Павло ІІ: 


«Любов до людини і, в першу чергу, до бідного, в якому Церква бачить Христа, втілюється в конкретній боротьбі за справедливість. Повної справедливості ніколи не можна буде добитися, якщо люди не будуть бачити в тому, хто потребує, який просить допомоги для виживання, не щось надокучливе, або якийсь тягар, а об’єкт милосердя й можливість свого духовного збагачення»

Папа Йоан Павло ІІ, енцикліка «Centesimus Annus», п. 58

БЛАГОДІЙНІСТЬ
Щорічна благодійна ініціатива «Святвечір для безпритульних»

Церква не лише заохочує до благодійності своїх вірян, а й підтримує різні благодійні служіння та організації, які намагаються огорнути турботою найбільш нужденних і незахищених осіб.

Папа Франциск сказав, що не існує Церкви без милосердя. Реалізувати місію плекання милосердя через конкретні вчинки в Україні намагаються релігійна місія «Карітас-Спес» і представники чернечих згромаджень і конгрегацій, які служать нужденним, покинутим і маргіналізованим людям.

Релігійна місія «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в Україні – один із 48 учасників федерації «Карітас Європа» і член «Карітас Інтернаціоналіс», глобальної конфедерації, яка об’єднує 162 католицькі організації. В Україні місія працює в усіх регіонах, маючи Національний офіс і сім регіональних осередків, які діють у кожній дієцезії.

«Карітас-Спес» сприяє встановленню соціальної справедливості, пропагуючи християнське милосердя. Діяльність організації спрямована на подолання бідності й відновлення гідності людини незалежно від її віросповідання, кольору шкіри, національності, політичних чи світоглядних переконань.

Більше інформації на офіційному ресурсі


Центр святого Мартіна у Фастові надає комплексну допомогу особам у важких і безнадійних життєвих обставинах, особливо піклуючись про найменших і найслабших дітей з інвалідністю.

Більше інформації на офіційному ресурсі