Держава опрацьовує професійні стандарти медичного капелана

Держава опрацьовує професійні стандарти медичного капелана

Робоча група, що включає представників різних конфесій та Міністерства охорони здоровʼя України протягом року має опрацювати професійні стандарти медичного капелана.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я України.

10 грудня 2023 року Національним агентством кваліфікацій (НАК) зареєстровано заявки на розроблення проєктів професійних стандартів капелана та помічника капелана в охороні здоровʼя. Розробником виступатиме ГО «Асоціація капеланів в охороні здоровʼя України»

Ознайомитися з заявками на розроблення проєктів стандартів можна на офіційному вебсайті НАК.

Останнім часом зроблено низку кроків щодо впровадження капеланства в сфері охорони здоровʼя, зокрема: включення духовної опіки до Національного класифікатора медичних інтервенцій, визначення духовної підтримки складовою паліативної допомоги, покладення відповідальності за координацію капеланської діяльності в сфері охорони здоровʼя на Громадську раду при МОЗ з питань співпраці з ВРЦіРО, започаткування перших програм з клінічної душпастирської підготовки, включення професій «капелан в охороні здоровʼя» та «помічник капелана» до Національного класифікатора професій, створення капеланських служб та перші призначення капеланів в охороні здоров’я на посади у заклади охорони здоровʼя та ін.

Крім того, Міністерством охорони здоровʼя України розроблено проєкти наказів щодо затвердження спеціальності «клінічне душпастирство» та започаткування циклів спеціалізації і тематичного удосконалення за цим фахом. Опрацьовано проєкт Положення про капеланську діяльність у сфері охорони здоровʼя. Передбачається, що невдовзі ці накази будуть затверджені.

Таким чином, можна констатувати факт офіційного визнання капеланства в Україні як професії та важливого складника духовно-психологічної підтримки осіб, які перебувають на лікуванні у закладах охорони здоровʼя.

Схожі новини:

Поширити новину: