МОЗ офіційно затвердив працю лікарняних капеланів

МОЗ офіційно затвердив працю лікарняних капеланів

«Капелан в охороні здоров’я» – саме така посада була затверджена наказом МОЗ від 30 вересня 2022 № 1782 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» та внесена до розділу «Професіонали з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги та духовної опіки у сфері охорони здоров’я». 

Як повідомляється на сайті МОЗ, в умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта. 

Стати «капеланом в охороні здоров’я» можуть особи, що мають завершену вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».

На сьогодні в окремих закладах охорони здоров’я, зокрема Франківщини, Київщини та Львівщини, вже офіційно зареєстровано капеланів. 

Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал. При цьому, капеланські служби формуються із обов’язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.

Крім того, паралельно за участі Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Асоціації капеланів в охороні здоров’я України опрацьовуються вимоги до клінічної підготовки капеланів відповідно до кращих міжнародних стандартів.

Нагадаємо, що при Римсько-Католицькій Церкві стартує Школа капеланського служіння, учасники якої готуватимуться надавати духовну та психологічну допомогу широкому колу людей. Насамперед, Школа готуватиме капеланів до служіння у підрозділах Збройних сил та військових навчальних закладах, але також у госпіталях.

Фото: Правда тут

Схожі новини:

Поширити новину: