Львівщина: завершення ювілейного року св. Марії Бертілли Боскардін

Львівщина: завершення ювілейного року св. Марії Бертілли Боскардін

З нагоди сторіччя народження для Неба та на завершення ювілейного року св. Марії Бертілли Боскардін, який відзначали Сестри святої Дороти, відбулась Свята Меса та конференція, що була присвячена цій італійській святій.

У конференції взяли участь настоятелька-делегатка Сестер святої Дороти с. Марія Тереза Мерло, настоятель парафії у Яворові о. Марек Нєджвєцкі, настоятель паулістів у Львові о. Маріуш Кравєц SSP, капелан Яворівської Центральної районної лікарні о. Микола Доруцький, психолог Ольга Роман, художник-іконописець Сергій Графінський та представники адмінітсрації Яворова.   

Сестри святої Дороти (Згромадження Сестер-Дочок Найсвятіших Сердець)  працюють у Яворові 20 років. У своєму домі ведуть світлицю для дітей, допомагають хворим та убогим, а також служать у місцевій парафії. Спільнота сестер – міжнародна та складається з монахинь із Польщі, Бразилії, Колумбії та Індії.

З нагоди ювілею своєї засновниці сестри в Україні видали розмальовку для дітей, присвячену святій. Її можна придбати у Видавництві святого Павла.

Біографічна довідка:  Анна-Франческа Боскардін народилася у Брендолі (Італія) у 1888 році. У 1905 році вступила до Згромадження Сестер-Дочок Найсвятіших Сердець у Віченці та отримала ім’я Марія Бертілла. Ставши медсестрою, вона працювала у лікарні, присвятивши себе служінню хворим, які потребували як фізичної так і духовної допомоги. У 22 роки Анна захворіла на важку невиліковну хворобу, але продовжила виконувати свою роботу. У час Першої світової війни невтомно доглядала за пораненими. Незважаючи на загострення хвороби сестра продовжила роботу у лікарні. Її стан погіршувався. У віці 34 років сестра Марія Бертілла померла. Духовна велич сестри полягає у тому, що вона шукала глибшої єдності з Богом у всьому: смиренні, служінні, мовчанні, праці, втомі.

У 1961 році папа Йоан ХХІІІ проголосив Марію Бертіллу Боскардін святою. Її останки знаходяться у Віченці у генеральному домі Згромадження Сестер-Дочок Найсвятіших Сердець.

Текст і фото: о. Маріуш Кравєц

Схожі новини:

Поширити новину: