Блаженна Беніґна Кардозо да Сілва: гідність понад смерть

Блаженна Беніґна Кардозо да Сілва: гідність понад смерть

У Бразилії проголошена блаженною дівчинка, яка загинула 1941 року, захищаючи з любові до Бога свою незайманість.

Про це пише Vatican News.

«Вона померла як мучениця о четвертій годині пополудні 24 жовтня 1941 року. Героїня чистоти. Нехай же її свята душа наверне цю парафію та буде захистом для дітей і наших сімей. Таким є моє приречення нашій маленькій святій», – замітку такого змісту отець Крістіано Коельйо Родріґес, настоятель у Сантана-до-Карірі на північному сході Бразилії, додав до запису про Хрещення Беніґни Кардозо да Сілви, зробленого 13 років перед тим, 21 жовтня 1928 року. У понеділок, 24 жовтня 2022 року, в Крато, Бразилія, кардинал Леонардо Урліх Штайнер, архієпископ Манауса, представляючи Папу Франциска, проголосив Беніґну блаженною Католицької Церкви.

Біографічна довідка

Беніґна народилася 15 жовтня 1928 року в Сантана-до-Карірі. Дівчинка була четвертою дитиною в сім’ї Жозе Кардосо да Сілви та Марії Терези да Сілви. Вона не знала свого батька, який помер незадовго до її народження, а коли їй сповнився рік, осиротіла. Дітей усиновили вже похилі віком сестри Роза та Оноріна Сіснандо Лейте, які були власницями фермерського господарства, на якому працювали батьки. Вони подбали про релігійне виховання дітей, Беніґна прийняла перше Святе Причастя та регулярно брала участь у Святій Месі. Від природи скромна, відвідувала школу та брала участь у парафіяльних ініціативах, а також з готовністю виконувала різні домашні роботи в домі добродійок.

На захисті незайманості

У дванадцять років до дівчинки почав домагатися один ровесник, якого звали Рауль. Беніґна рішуче відкидала ці домагання, які, однак, ставали дедалі наполегливішими, дійшовши до трагедії. Після серії невдалих спроб домогтися дівчини, юнак вирішив узяти її силою. Пополудні, 24 жовтня 1941 року, знаючи про те, в який час вона приходила по воду, він підстеріг її біля криниці. Беніґна чинила рішучий спротив, через що розгніваний юнак завдав їй чотири удари мачете, останнім з яких перерізав горло, а прийшовши до тями, втік з місця події.

Тіло через якийсь час знайшов один із братів, який вийшов на пошуки після того, як дівчина тривалий час не поверталася додому. Беніґну наступного дня поховали на місцевому цвинтарі. Через кілька днів схопили убивцю. Через 50 років він повернувся на місце злочину, що стало місцем паломництв, де прилюдно виразив своє розкаяння.

Беатифікаційний процес

Беніґна померла, маючи 13 років, оберігаючи свою невинність з огляду на свою віру та любов до Бога, що й стало єдиною причиною її вбивства. У церковній спільноті пошилася слава її мучеництва, що триває і досі. Тож дієцезія Крато 2013 року розпочала беатифікаціний процес, а Папа Франциск 2 жовтня 2019 року затвердив декрет Конгрегації в справах визнання святих про визнання мучеництва.

«Сьогодні прославляємо Бога за життя та свідчення тієї, яка через мучеництво народилася в Церкві як блаженна, показавши та захистивши гідність жінки. Беніґна – це приклад не підпорядкування жінки, захисниці своєї сили та цінності, гідності та краси, сексуальності та материнства, стійкості та ніжності. Вона віддала перевагу смерті перед пристрастю, обрала смерть, замість того, щоби відмовитися від своєї гідності», – сказав кардинал Леонардо Урліх Штайнер, проповідуючи під час беатифікаційної Святої Меси.

Схожі новини:

Поширити новину: