Папа: релігійні провідники повинні сприяти культурі справедливості та миру

Папа: релігійні провідники повинні сприяти культурі справедливості та миру

Папа Франциск написав листа до духовного лідера іракських шиїтів, спогадуючи їхню зустріч, що два роки тому відбулася в Іраку.

Про це пише Vatican News.

«Нашим завданням як релігійних провідників є заохочувати тих, хто займає відповідальні посади в громадянському суспільстві, діяти на користь утверджування культури, що ґрунтується на справедливості та мирі, сприяючи політичним діям, які захищатимуть фундаментальні права кожного», – пише Папа Франциск у листі Великому Аятолі Сеїду Алі аль-Сістані, духовному лідерові іракських шиїтів, з яким він зустрічався на початку березня 2021 року під час Апостольської подорожі до Іраку. «Цей був поворотний момент на дорозі міжрелігійного діалогу та взаєморозуміння між народами», – згадує про цю зустріч Глава Католицької Церкви.

В пошані до прав людини

Папа наголошує, що співпраця і дружба між віруючими різних релігій незамінна, «щоби розвивати не лише взаємну пошану, але насамперед оту злагоду, яка робить внесок у благо людства». «Наші спільноти, – пише він, – можуть і повинні бути привілейованим місцем спільності та символом мирного співіснування, в якому призивають Творця усіх задля майбуття єдності на землі». Тож Святіший Отець поділяє спільне з аятолою переконання в тому, що «пошана до гідності й до прав кожної особи та кожної спільноти, зокрема, до релігійної свободи, свободи мислення та висловлювання – це джерело особистого і суспільного спокою та гармонії між народами».

Наново відкриваючи братерство

Папа Франциск наголошує на важливості того, щоби людство «наново відкривало сенс братерства та взаємного прийняття» як «конкретну відповідь на виклики сьогодення». Цитуючи Документ про загальнолюдське братерство, він зазначив, що для цього люди покликані зустрічатися «на величезному просторі спільних духовних, загальнолюдських і суспільних цінностей». «Сподіваємося, що ми разом, християни та мусульмани, зможемо бути свідками істини, любові на надії в світі, позначеною численними конфліктами, через що потребує співчуття та оздоровлення».

Схожі новини:

Поширити новину: