Голова єпископату Польщі: Франциск – Папа мігрантів і бідних

Голова єпископату Польщі: Франциск – Папа мігрантів і бідних

Підсумовуючи десятиріччя понтифікату Папи Франциска, очільник польського єпископату відзначив те, як його навчання на тему міграції приготувало суспільство до викликів, пов’язаних із прийняттям біженців з України, що стала жертвою військової агресії.

«Ключовими словами для розуміння 10 років понтифікату Папи Франциска є “приймати”, “захищати”, “сприяти” та “інтегрувати”. Папа застосовує це як до мігрантів і біженців, так і до людей на периферіях. Таким чином Франциск відкрив себе як Папа мігрантів і бідних», – сказав в інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Голова Конференції Єпископів Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький, ділячись думками з нагоди 10-ї річниці обрання Папи Франциска.

Очільник польського єпископату зазначив: «Я дуже вдячний Святішому Отцю, який на початку свого понтифікату чітко і рішуче сказав, що “мігранти та біженці не є пішаками на шахівниці людства. Це діти, жінки та чоловіки, які залишають або змушені залишати свої домівки з різних причин, які мають однакове законне бажання знати більше, мати більше, але, перш за все, бути більшими” (Послання на Всесвітній день мігранта і біженця, 2014). Ці слова показують його ставлення до цієї проблеми протягом десятьох років понтифікату.

Підтримка Папою Польщі

В контексті біженців з України, яких прийняла Польща архієпископ Ґондецький зауважив: «Ми відчуваємо підтримку Папи Франциска, який публічно дякує полякам за допомогу мігрантам і біженцям з України. Ці слова додають всім нам сил і надалі допомагати. Багато поляків приймають біженців у своїх домівках. Біженці живуть у багатьох церковних будівлях. Понад 1000 домів черниць займаються допомогою людям з України, в основному, матерям з дітьми. Карітас від імені Конференції Єпископату Польщі допомагає понад двом мільйонам українців. Це приклад християнського милосердя. Папа Франциск підготував нас до цього, повторюючи, що мігрантів і біженців слід приймати, захищати, підтримувати та інтегрувати», — наголосив Голова єпископату, згадуючи також про свою розмову на цю тему із Папою Франциском, яка відбулася рік тому й тривала понад 45 хвилин. «Папа дуже цікавився долею мігрантів. Ми говорили про те, чи будуть поляки й далі наполегливо допомагати українцям. Темою розмови також була наша підтримка Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков. Я сказав Святішому Отцю, що ми намагаємося нікого не залишати без допомоги».

Найбільший міграційний рух у Європі

Згідно з даними Прикордонної служби Польщі, оприлюдненими цього тижня, приблизно 10,3 мільйона осіб з України перетнули кордон з Польщею з початку повномасштабної війни в Україні. Водночас понад 8,4 млн перетнули кордон з Польщі в Україну. У Польщі залишилося понад мільйон біженців з України, 95% з них – матері з дітьми. В минулому році відзначено найбільший після Другої світової війни рух мігрантів і біженців у Європі та один із найбільших міграційних рухів у світі за останні десятиліття.

Схожі новини:

Поширити новину: