«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

З візитом підтримки та солідарності з українським народом в оборонній війні проти російських загарбників в Україну прибули єпископи Польщі. Це голова Конференції католицьких єпископів Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський; архієпископ Войцех Поляк, примас Польщі, та архієпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський.

Про це пише CREDO.

18 травня 2022 року вранці в курії Львівської архідієцезії вони зустрілися на пресконференції з католицькими журналістами. Представники Конференції єпископату Польщі розповіли про мету свого візиту, наголосили на важливості таких знаків присутності. Також вони висловили сподівання, що цей драматичний для України час стане початком нової епохи у стосунках між Україною та Польщею, а також зміцнить екуменічні відносини.

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

Архієпископ Ґондецький, голова Конференції єпископату Польщі, подякував за запрошення до України. Єпископи Польщі отримали його як зі Львова, так і з Києва. Архієпископ Будзік наголосив, що цей візит — не туристична поїздка і не екскурсія, але потреба висловити солідарність і підтримку через особисту присутність. Також ця присутність має допомогти владикам зрозуміти, чим ще Церква Польщі може допомогти Україні

Для нас очевидною є необхідність допомагати одні одним з усвідомленням того, який вплив це матиме на майбутнє наших країн та Церкви, — зазначив архієпископ Ґондецький, — адже Україна завжди була найближчим сусідом Польщі. Сьогодні ж Україна викликає подив і повагу всієї Європи та пробуджує бажання допомагати вам у цьому протистоянні.

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

Архієпископ Войцех Поляк, примас Польщі, говорив про те, як важливо мати поруч когось, із ким можна розділити важкий тягар, що ним стала для України війна та наслідки воєнних дій: Я був перший та єдиний раз в Україні, тут у Львові, у 2011 році. Сьогодні я приїхав у країну, де йде війна, щоб виразити нашу солідарність, щоб показати, що ви не самі, що ми з вами. Сьогодні ми тут, щоби слухати вас, щоб почути те, що є у ваших серцях, щоб допомогти вам нести цей тягар, щоб молитися разом із вами та підтримувати вас. Ми плануємо також зустрітися з очільниками Церков та відвідати ту частину України, яка найбільше постраждала від війни. Для мене особисто можливість приїхати сьогодні в Україну і бути з вами тут має велике значення.

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

Архієпископ Станіслав Будзік очолює архідієцезію, яка тісно пов’язана з Україною. Багато років семінаристи з України навчалися та формувалися в Люблінській духовній семінарії, а сам митрополит не раз відвідував нашу державу: Хтось сказав, що першим ім’ям любові є присутність. Це означає, що є справи, при яких обов’язко треба бути присутнім. Я з Любліна і маю тридцятирічний досвід відвідування України. Тут працюють наші священники. Я особисто мав нагоду освятити храм у Бердянську декілька років тому. Але, як каже польське прислів’я, справжні друзі пізнаються в біді. Україна сьогодні в особливо важкій ситуації. На неї жорстоко напали. Цілий світ солідаризується з Україною, а ми особливо. Адже ще одним ім’ям любові власне і є солідарність. Людські серця відкрилися, передусім до біженців. Ми самі не очікували, що знаменита польська гостинність аж так проявиться, і будемо сподіватися, що вона триватиме стільки, скільки буде потрібно. Ми також бачимо велику вдячність людей з України, яких зустрічаємо в Польщі. Тож зараз ми будуємо підвалини майбутнього і маємо повне усвідомлення, що Україна в цій війні воює і за нас, обстоює наші спільні інтереси. Сподіваємося, що після переможної війни України та після відбудови країни почнеться ера наших дуже добрих стосунків.

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

Єпископи також зазначили, що їхня допомога постраждалим від війни не обмежується прихистком біженців, але йде також на територію України. Сам лише «Caritas» Люблінської архідієцезії вислав сюди близько ста вантажівок гуманітарної допомоги. — Бути тут з вами — це знак нашої єдності також як християн. Це наша форма екуменізму. Віримо, що наша зустріч з Україною в цей важкий для неї час має велике значення. Ми з вами, ми знаємо і розуміємо, що ви боретеся також і за нас, — підсумували єпископи.

Напередодні візиту високих гостей Львів зазнав найбільшого ракетного обстрілу від початку повномасштабної війни. Але нікого з ієрархів це не зупинило. Голова Конференції єпископату Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький сказав так: Я їздив в Ірак і Сирію під час війни. Чув вибухи в Багдаді й Дамаску. Тому не вагаючись їхав в Україну. Зрештою, цей візит нічим не відрізняється від тих, він не вимагає від нас якоїсь особливої відваги.

«Україна викликає повагу Європи та пробуджує бажання допомагати їй» — польські єпископи

На завершення пресконференції єпископи подякували журналістам за їхню працю, завдяки якій світ знає, що відбувається в Україні, й побажали якнайшвидшої перемоги та миру для нашої Батьківщини. Упродовж свого візиту делегація відвідає не лише Львів, але також Київ, Ірпінь та Бучу.

Схожі новини:

Поширити новину: