Кардинал Краєвський: якщо Папа має якісь привілеї, то вони – для бідних та віруючих

Кардинал Краєвський: якщо Папа має якісь привілеї, то вони – для бідних та віруючих
Фото: візит кардинала Краєвського до парафії у Сумах

Папський розподілювач милостині є одним із найближчих співробітників Святішого Отця. Особливо у випадку понтифікату Франциска, настільки зосередженого на проблемах бідних і відкинутих. Більше того, нинішній Єпископ Риму також дещо змінив підхід до здійснення цього служіння, обираючи для нього кардинала Конрада Краєвського. Тепер він з посмішкою на вустах згадує всі події, з яких розпочався цей понтифікат.

Про це пише Vatican News.

Польський священнослужитель перебував у Ватикані під час конклаву, однак в іншій ролі, ніж папський розподілювач милостині.

«Я дуже добре пам’ятаю, як 10 років тому обирали Папу Франциска, адже я був одним із церемоніаріїв, які готували конклав. Коли Святіший Отець сказав «так», ми одразу зрозуміли, що це буде зовсім інший понтифікат. Він не одягнувся в передбачений для нього одяг. Коли він зайшов до каплиці – перед тим, як вийти до людей на площі Святого Петра – він сів на останню лаву, а не на приготований для нього трон, позолочений, красивий, величезний, історичний. А потім, коли він вийшов до світу як Папа Франциск, попросив про благословення і молитву. Це свідчило про те, що це буде зовсім інший понтифікат. І далі, коли він вже повертався до дому святої Марти, у супроводі церемоніаріїв, він сказав, що його не треба проводжати, він знає дорогу. І замість того, щоб сісти в приготовану для нього машину, а це був якийсь мерседес, вичищений якнайкраще, він сів в автобус разом з іншими кардиналами. Він згадує ці події, бо вони показують, що людина перебуває посеред Євангелія, що Папа це той, хто служить. І якщо він має якісь привілеї, то заради того, щоб використовувати їх для бідних і віруючих, а не для себе».

Нагадуємо, кардинал Конрад Краєвський від початку повномасштабного вторгнення Росії вже вп’яте відвідав Україну, аби висловити солідарність Святішого Отця та передати гуманітарну допомогу для постраждалих від війни.

Схожі новини:

Поширити новину: