Ватикан: цьогорічний вертеп зробив майстер з України

Ватикан: цьогорічний вертеп зробив майстер з України

Різдвяна ялинка з італійського регіону Абруццо та суцільнорізьблений дерев’яний вертеп з села Сутріо, що у провінції Фріулі-Венеція-Джулія, цьогоріч прикрашатимуть площу Святого Петра. У суботу відбулося урочисте запалення новорічної ялинки та відкриття вертепу.

Про це пише Deon.

Тисячі вірних, які прибудуть до Ватикану на зустріч з Папою Франциском в часі Адвенту, що розпочався в неділю, вже відчують передріздвяну атмосферу.

Різдвяна ялинка та вертеп у Ватикані

Поруч з обеліском прикрашена біла ялина, яка походить з часів середньовіччя, привезена з невеликого гірського села Розелло в Абруццо, розташованого поблизу природного заповідника. Ялинкові прикраси виготовили діти та підлітки з розташованого неподалік психіатричного реабілітаційного центру.

Вертеп з провінції Удіне, що в регіоні Карнія на північному сході Італії, налічуватиме 18 фігур, встановлених на площі 116 квадратних метрів. Її освітлюватимуть 50 ліхтарів. Усе це важить 16 тонн.

Це робота групи митців, які спеціалізуються на дерев’яній скульптурі. Серед них – Олександр Штейнінгер з України, який вже понад 20 років проживає в Італії.

Сутріо славиться своєю різьбою по дереву та деревообробкою. Вертеп у формі півкулі, привезений з цього села, виконаний у дусі екологічної стійкості, який близький Папі Римському.

Незвичайна фігура Дитяти Ісуса

Фігура Немовляти Ісуса була вирізана з дерева, яке впало під час катастрофічного урагану на півночі Італії чотири роки тому. Спеціально для виготовлення фігур не було зрубано жодного дерева. Деревина була отримана в результаті планової вирубки дерев, пояснили у Ватикані.

Схожі новини:

Поширити новину: