Різдвяні марки Ватикану намальовані устами і серцем

Різдвяні марки Ватикану намальовані устами і серцем

Художник-інвалід Франческо Канале є автором двох марок присвячених Різдву, які Філателістичне Бюро Ватикану випустило у вівторок, 16 листопада. «Я мрію з відкритими очима», – говорить молодий чоловік, народжений без рук і ніг, відомий у світі живопису, театру та літератури.

Про це повідомляє Vatican News.

Кілька років тому Філателістичне Бюро Ватикану у співпраці з Дикастерією милосердя запровадило гарний звичай: дивитися на Різдво іншими, новими очима. Минулого року автором марок був Адам, бездомний художник, у цьому, 2022 році, автором різдвяних поштових марок став Франческо Канале, молодий митець, який народився без рук і ніг. Він завершив роботу, якою спочатку мала поділитися учасниця відбору Сантіна Портеллі, художниця, яка малювала устами, котра на жаль померла, не встигнувши її завершити.

У вівторок, 16 листопада, були випущені марки із зображенням ангельського сповіщення про народження Ісуса та пастуха, що вклоняється Немовляті. Кольори одягу на картинах дуже яскраві і найбільш вразливим є погляд між героями малюнка у відображеному діалозі. «Ідея полягала в тому, щоб протиставити персонажів один одному і таким чином дати життя історії, яка потім переходить від одного зображення до іншого».

Франческо Канале відкрив для себе живопис у шестирічному віці, коли навчався в школі і шукав спосіб писати самостійно, не відвідуючи вчителя. Одразу після народження він був покинутий, але через 40 днів після появи на світ його забрала сім’я, де він знайшов тепло дому, прихильність і стимул бути тим, ким він є: іншим, але здатним зазирнути всередину, «піднятися», як він пише у своєму блозі, «над цим суспільством зовнішнього вигляду».

«Коли я почув про людей, які пишуть устами, – каже Франческо, – мені відкрився новий світ. Потім я отримав стипендію, яка дозволила мені приєднатися до Міжнародної асоціації художників, які малюють устами та ногами. Заснована в 1956 році асоціація підтримує та поширює мистецтво людей з різними типами інвалідності як культуру інтеграції, солідарності та поваги до різноманітності. Асоціація об’єднує понад 900 художників у всьому світі. Звичайно, багато років це була гра, я малював, як усі діти, але коли я виріс, особливо в підлітковому віці, то виявив, що це був вогонь, який палав у мені. Сьогодні це моя головна робота, моє джерело засобів до існування, і це дає мені свободу, яка не є банальною чи очевидною».

Різдвяні марки Ватикану намальовані устами і серцем

Франческо Канале є художником, а також письменником, драматургом і вже деякий час він проводить мотиваційні зустрічі в школах, а також в компаніях, які просять його «підняти та творити колективний дух». Франческо дуже радий, що Ватикан звернувся до нього, тому що поважає Папу, який має таке ж ім’я, як і він. «Я був вражений його відданістю відкиненим, убогим. Для мене, – підсумовує він, – пропозиція створити дизайн цих марок – це здійснення мрії».

Схожі новини:

Поширити новину: