Карітас Польщі готовий прийняти можливу нову хвилю біженців з України

Карітас Польщі готовий прийняти можливу нову хвилю біженців з України

Посилення холоду та наслідки обстрілів інфраструктури можуть змусити численних українців вирушити за кордон, щоби пережити зиму.

Про це пише Vatican News.

Карітас Польщі враховує можливість того, що може прибути нова хвиля біженців з України. Про це в інтерв’ю для «Radiо Plus Radom» розповів директор цієї найбільшої в Польщі харитативної організації о. Марцін Іжицкі. Він підкреслив, що Карітас Польщі готовий до надавання допомоги біженцям, адже протягом попередніх місяців набутий цінний досвід.

«Ми усвідомлюємо, що може прийти чергова хвиля біженців до Польщі. Ми обговорюємо цю тему і готуємося до різних варіантів. Сценаріїв може бути кілька», – сказав о. Іжицкі, повідомивши також про те, що планується окрема зустріч з директорами Карітасу в прикордонних дієцезіях, а також підтримується постійний контакт з українськими осередками.

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією, стараємося приготуватися через залучення наших волонтерів. Станом на сьогодні ніхто неспроможний передбачити майбутнє. Все буде залежати від температури. Але вже тепер є помітними наслідки масованих ракетних ударів. Енергетична інфраструктура дуже знищена. Якщо буде дуже холодно, то до нас може прибути велика група біженців», – зазначив Директор Карітасу Польщі.

Священик нагадав, що очолюваним ним структура від початку широкомасштабної війни в Україні надає підтримку потребуючим. Створено понад 30 центрів допомоги мігрантам і біженцям. «Тепер українці потребують електрогенераторів. Ми вже вислали певну їх кількість, а також постійно отримуємо прохання про намети, теплий одяг, спальні мішки чи харчі», – сказав він. Згідно з припущеннями, Карітас Польщі надав допомоги вже на кількасот мільйонів польських злотих.

Схожі новини:

Поширити новину: