Єпископ Собіло: у Запоріжжі постійно тривають обстріли – особливо вночі

Єпископ Собіло: у Запоріжжі постійно тривають обстріли – особливо вночі

Сьогодні, 18 жовтня, Україна знову зазнала масованих ворожих атак, спрямованих на енергетичну інфраструктуру. Ворог обстріляв різні українські міста.

Про це пише CREDO.

Так, місто Запоріжжя зазнало ракетного удару та атаки іранськими дронами-«шахідами». За словами голови ОВА Олександра Старуха, внаслідок удару виникла пожежа на об’єкті інфраструктури; також одна ракета влучила у складські приміщення, передає «Українська правда». 

«Уночі Запоріжжя зазнало обстрілів, але більшість ракет і дронів були збиті силами ППО, – повідомив у коментарі для CREDO Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії. – Ми вже знаходимо способи нищити те, чим ворог прагне нам зашкодити, щоб не дати нам спокійно жити. Є також надія, що на Запорізькому напрямку лінія фронту пересуватиметься у бік росії, і наші воїни потроху виганятимуть окупантів. Найскладніші місця – це місто Енергодар і Запорізька атомна електростанція. На жаль, на початку війни вона була зовсім незахищена, росіяни швидко зайшли на її територію, і тепер ми маємо велику проблему з тим, як їх звідти викурити. Втім, є надія, що наші хлопці все ж знайдуть можливість взяти під контроль Енергодар і підключити електростанцію.

Загалом зараз тут дуже важко і страшно, бо постійно тривають обстріли – особливо вночі. Багато людей виїздять за місто, на дачі, щоб переночувати, а потім повертаються до праці у місто, бо найстрашніше – це пережити ніч у Запоріжжі, коли ти не знаєш, куди прилетить. Не всі будинки мають бомбосховища, тому дуже багато людей – навіть тих, хто раніше не хотів виїжджати з міста – зараз планують їхати на захід країни або далі у Європу, особливо ті, хто мають дітей».   

Зранку окупанти також укотре обстріляли ракетами Харків. За попередньою інформацією, під ударом опинився район одного із промислових підприємств міста; також була тимчасово припинена робота міського метрополітену. Росіяни також пошкодили енергетичну інфраструктуру Дніпра – повідомляється, що вони двічі поцілили в об’єкт енергетичної інфраструктури, спричинивши серйозні пошкодження. 

Житомир і Київ цього ранку теж стали жертвами обстрілів. У Житомирі ворожі ракети влучили в об‘єкт енергозабезпечення, внаслідок чого місто залишилося без світла та води. У Києві також були пошкоджені два об’єкти критичної інфраструктури, що призвело до часткового обмеження енерго- та водопостачання. Міський голова Віталій Кличко закликав киян максимально економити електроенергію і за можливості зробити запаси води. 

Президент України Володимир Зеленський у своєму Твіттері повідомив, що, починаючи з 10 жовтня, було зруйновано 30% електростанцій України, що спричинило масові відключення електроенергії по всій країні. «Не залишилося місця для переговорів з режимом путіна», – написав голова держави.  

Схожі новини:

Поширити новину: