Папа: їжа – це дар Творця, до неї не можна ставитися як до будь-якого товару

Папа: їжа – це дар Творця, до неї не можна ставитися як до будь-якого товару

Папа Франциск звернувся із посланням до учасників другого Всесвітнього продовольчого форуму, нагадуючи про те, що для подолання голоду ми повинні усвідомити, що їжа є Божим даром, якого ми є тільки розпорядниками.

Про це пише Vatican News.

Не просто нагодувати, але принести себе самих у дарі на служінні іншим. До цього, за словами Папи Франциска, спонукає Христове послання в період взаємопов’язаних криз, які переживаємо. Про це йдеться у зверненні, яке Святіший Отець надіслав учасникам другого Всесвітнього продовольчого форуму, який від 17 до 21 жовтня 2022 р. відбувається у Римі, а також на цифровій платформі, згуртувавши, зокрема, молодих людей з усього світу, щоб обговорити найбільш ефективні способи боротьби зі зростаючою світовою продовольчою кризою за допомогою інновацій та технологій. Його тема: «Здорове харчування. Здорова планета».

У посланні на ім’я Цюя Дуньюя, Директора Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), яка є організатором заходу, що відбувається в її штаб-квартирі, Глава Католицької Церкви зазначає, що до харчування, як однієї з фундаментальних потреб людини, не можна ставитися як до будь-якого товару. «Їжа є конкретним знаком доброти Творця та плодом землі», – нагадує він, згадуючи про пошану, яку в різних культурах мають, наприклад, до хліба.

«Повага до їжі та віддавання їй належного місця, яке вона займає в житті людини, буде можливим лише тоді, коли крім зацікавлення у її виробництві, достатності та доступі, як також у технологічних вимірах сільськогосподарського ринку, ми усвідомимо, що вона є Божим даром, якого ми є простими розпорядниками», – пише Святіший Отець, покликаючись на свої попередні звернення до цієї організації, в яких він наголошував на тому, що наша першочергова турбота повинна зосереджуватися на людині як такій, враховуючи її цілісність та її реальні потреби.

«Дорогі браття й сестри, в цей час взаємопов’язаних криз, Христове послання закликає нас, також і невіруючих, не просто нагодувати, але дарувати себе самих у служінні іншим, визнаючи та гарантуючи центральне місце людської особи. Цей пріоритет вдасться зберегти, якщо знову повіримо в братерство та солідарність, які повинні надихати стосунки між людьми і між народами», – підсумовує Папа.

Схожі новини:

Поширити новину: