Харківсько-Запорізька дієцезія: звикання до війни принесе голод

Харківсько-Запорізька дієцезія: звикання до війни принесе голод

Харківсько-Запорізька дієцезія зараз найбільше страждає від активних бойових дій. Запоріжжя перетворилось у великий польовий шпиталь та центр гуманітарної допомоги. Серце дієцезії – Харків – перебуває під постійними обстрілами та досвідчує труднощі з отриманням гуманітарної допомоги. Потреби щоразу зростають.

Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії  Ян Собіло, який перебуває у Запоріжжі, в інтерв’ю для Vatican News розповів про зростання кількості потребуючих та безробітних, а також внутрішньо переміщених осіб, що втікають від окупації. Єпископ вдячний за молитву, яка дає сили залишатись на місці, та надану гуманітарну допомогу, бо самостійно забезпечити потреби людей неможливо. 

«Оскільки зростає кількість потребуючих, щораз більше потрібно гуманітарної допомоги. Зима може бути важчою. Охочих допомогти, напевно, буде не так багато, як на початку війни, бо люди звикли до війни. Ми ж звикли до неї інакше: наше пристосування – це адаптація до життя в умовах війни. Однак боїмося, якщо добродії з Польщі та інших країн звикнуть до того, що є війна, то будемо у критичній ситуації та багато осіб не зможуть пережити цю кризу. Навіть нам може загрожувати голод», – підкреслив єпископ Собіло. 

Директор «Карітас-Спес Харків» отець Войчех Стасевич розповів, що помітно, як щотижня гуманітарні потреби дієцезії зростають. За допомогою звертаються багато молодих людей, яких війна позбавила роботи та засобів до утримання. Є велика потреба не лише у харчах, а й у ліках та побутовій хімії. На початку липня впродовж трьох тижнів не було жодного гуманітарного вантажу. 

Харківсько-Запорізька дієцезія: звикання до війни принесе голод

«Нам потрібно озброїтись у терпеливість та молитися, аби вдалося подолати технічні труднощі, що пов’язані з кордоном та перевізниками, бо багато хто боїться приїздити на схід України, де дуже небезпечно. Це реальні труднощі, тому тим більше цю справу доручаємо Господу Богу, просячи про благодать хліба для найбільш потребуючих», – підкреслив о. Стасевич у розмові з Vatican News.   

Ситуація трохи змінилась, останнім часом вдалося отримати кілька вантажівок з гуманітарною допомогою. Багато мешканців Харкова та околиць відчувають гостру потребу води та хліба, адже велика кількість магазинів замкнена. Дехто вже, думаючи про осінь та зиму, просить про теплий одяг чи ковдри. 

Отець Стасевич зауважує, що у медіа щораз менше говорять про війну та потреби людей, тому багато людей може і могли би допомогти, але не знають про реальні потреби.   

Нагадуємо, що Харківсько-Запорізька дієцезія була утворена 4 травня 2002 року Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ. Охоплює 7 деканатів, 7 областей загальною площею 196.301 км².

Схожі новини:

Поширити новину: