Папа: відважно ризикувати заради Бога і людства

Папа: відважно ризикувати заради Бога і людства

Приймаючи на аудієнції учасників 38-го Генерального капітулу Монфортанських Місіонерів, Святіший Отець закликав їх плекати цінності, які залишив їхній засновник.

Про це пише Vatican News.

В суботу, 20 травня 2023 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників 38-го Генерального капітулу Монфортанських Місіонерів (Товариство Марії), що проходить у контексті 350-ї річниці від дня народження їхнього засновника святого Людовіка-Марії Ґріньйона де Монфора. Святіший Отець, підкреслив, що відзначаючи понад трьохсотліття своєї діяльності, вони обрали темою свого капітулу: «Відважно ризикувати заради Бога і людства. Наша творча вірність». «Ці слова,– зазначив Папа, – добре нагадують цінності, що надихали святого Людовіка-Марії Ґріньйона де Монфора на початку вашої історії».

Наступник святого Петра нагадав про відвагу засновника, який «жив у період, позначений складними викликами для Церкви й суспільства: його називають “століттям раціоналістів і вільнодумців” і водночас “колискою янсенізму”». Папа відзначив сміливість, продемонстровану його інтенсивною проповідницькою діяльністю в цю непросту епоху, незважаючи на «нерозуміння всередині і поза Церквою, що завжди трапляється», – додав він. «Але він ніколи не здавався, продовжуючи проповідувати і пропагувати любов до істинної Премудрості, аж до своєї смерті у віці лише сорока трьох років, у Вандеї, під час місії», – зазначив Папа, додавши, що про відвагу святого «свідчать плоди, які вони приносять, зокрема присутність товариства в тридцяти трьох країнах світу».

Плекати привітність, інтернаціональність і ніжність

«Сьогодні також не бракує пастирських викликів: наприклад, індивідуалізм, який замикає кожного у власному маленькому світі, релятивізм і гедонізм, які роблять задоволення або особисту вигоду мірилом будь-якого вибору, споживацький егоїзм, який спричиняє зачерствілість сердець багатих і створює несправедливу нерівність на шкоду бідним», – сказав Єпископ Риму. В цьому контексті Святіший Отець наголосив на трьох «важливих та актуальних» цінностях, які сьогодні дають відповіді на пастирські виклики, що стоять перед світом, а саме: привітність, інтернаціональність і лагідність. Звертаючись до присутніх, Папа пригадав, що святий Людовік-Марія залишив їм «програму життя і дії, яка завжди актуальна: “Шукайте, споглядайте, відкривайте Мудрість у серці світу і викривайте фальшиву мудрість” (Правило життя, Вступ)». Святіший Отець наголосив, що «наш світ дуже потребує гостинності, а в гостинності він потребує винахідливості, яка робить нас близькими до всіх, навіть у нових ситуаціях, які вимагають термінових відповідей. Приймати, з відкритим серцем».

Він пригадав, що «ніжність – одна з трьох рис Бога. Бог близький, ніжний і милосердний». «Іспитуйте своє сумління таким чином: “Чи був я сьогодні близьким, чи трохи відсторонився? Чи був я співчутливим, чи засуджував півсвіту? Чи був я лагідним?”», – запитував Папа, закликавши практикувати ці три риси Бога: близькість, співчуття і лагідність.

Посвячення України та Росії

Папа пригадав свідчення отця Олів’є Мера, місіонера-монфортанця, вбитого в регіоні Вандея в 2021 році проблемною особою, яку він прийняв до своєї спільноти. Саме щедрість та відвага священника були цими рисами, які коштували йому життя. Адже він прийняв брата, незважаючи на його минуле та без розрахунків, «бажаючи лише дарувати йому любов та прийняття. Нам дуже потрібно навчитися любити саме так, зростати в цій любові, бути близькими, милосердними і ніжними», – підкреслив Папа Франциск.

«Саме тому минулого року я бажав посвятити Церкву і весь світ, особливо Україну і Росію, Непорочному Серцю Марії. І вас, які є Товариством Марії, прошу відновити цей акт довіри і це благання. Нехай наша Небесна Мати допоможе нам усім відважно і творчо шукати шляхи прощення, діалогу, прийняття та миру для всього людства», – підсумував Папа, уділивши присутнім Апостольське благословення.

Схожі новини:

Поширити новину: