Реставрована фігура Богородиці повертається до Ворзеля

Реставрована фігура Богородиці повертається до Ворзеля

На початку повномасштабної війни духовенство й вихованці з Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі під Києвом, мусили евакуюватися до Кам’янець-Подільської дієцезії.

Після звільнення Київщини, коли вдалося повернутися, у Ворзелі було виявлено, що осколком від снаряду окупаційних російських військ було пошкоджено фігуру Фатімської Богородиці.

Завдяки допомозі отця Вальтера Інсеро, настоятеля римського костелу митців, пошкоджена фігура була перевезена до Риму ректором семінарії отцем Русланом Михалківим. Роботу з реставрації фігури проводило подружжя реставраторів та парафіян цього храму – Лука та Валентина Пантоне.

Про перебування фігури Матері Божої Фатімської у Італії та її реставрацію розповів ректор Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця у Ворзелі отець Руслан Михалків.

«Пошкоджена фігура Матері Божої Фатімської довгий час була в Римі, де перебувала в каплиці однієї з римських парафій. Далі вона була на реставрації. Зараз вона відновлена максимально, з тих частин, які були знайдені в семінарії. Коли реставратор її відреставрував, то показував, що осколок прилетів прямо в шию, але у нього не було достатньої сили, щоб роздробити фігуру повністю. Він влучив в неї і вона впала на землю. Реставрацію проводили двоє парафіян з Італії. Ідея реставрації була така: відновлюючи фігуру, залишити знаки того, що вона була пошкоджена. У нас цей вийшло, на мою думку, дуже добре», – розповів отець-ректор.

Реставрована фігура Богородиці повертається до Ворзеля

У майбутньому відновлена фігура Фатімської Богородиці повернеться до свого дому – Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі.

Максим Железницький

Схожі новини:

Поширити новину: