Кам’янець-Подільський: міжконфесійна хода за сім’ю

Кам’янець-Подільський: міжконфесійна хода за сім’ю

У неділю 21 травня 2023 року кам’янчани об’єдналися в молитовній ході, просячи Бога за українські сім’ї, які нині всі, так чи інакше, страждають від загарбницької московської війни.

Про це пише CREDO.

Така хода вже не вперше відбувається в Кам’янці-Подільському, де розташований осідок єпископа-ординарія цієї дієцезії. Організовує процесію Духовна рада міста. «Сьогодні немає жодної родини, якої б не торкнулася війна. У такий час молитви рідних роблять кожного з нас сильнішими, а родинні цінності стають найнадійнішим тилом», – зазначалось у запрошенні на подію.    

Молитовна акція розпочалася молебнем по храмах Кам’янця, з 9:00 до полудня, після чого учасники ходи зібралися на міжконфесійний молебень на Майдані Відродження. Вступне слово виголосив єпископ Леон Дубравський OFM, ординарій Кам’янець-Подільський РКЦ. Загиблих ушанували хвилиною мовчання. Після молитов та промов пастора УЦХВЄ і міського голови відбулося покладання квітів, благословення міста. В голові колони Ходи за сім’ю ішов духовний оркестр із Бахмута, який по завершенні ходи дав концерт біля Ратуші.    

Однак цього року християнська хода була подана в місцеву мережу перекручено. Місцевий активіст підняв хвилю хейту, повідомивши, що в місті відбувається «марш проти ЛГБТ». У хейтерських повідомленнях не було ані словом згадано про те, що хода почалася з покладання квітів у Парку Героїв, що це захід на підтримку духа і духовності. Натомість люди, які ситуації не знають, почали обурюватися підтримкою «московських скрєп» у цей складний час.

На цю відверту маніпуляцію Духовна рада християнських Церков Кам’янця-Подільського зазначає: «Ми зі здивуванням дізналися про хвилю критики та агресії щодо ходи за сімейні цінності, яка відбулася 21 травня 2023 р. Це традиційний захід, який вже багато років проводиться християнськими Церквами у День міста, щоб підтримати та продемонструвати цінність шлюбу та родини». Реалізація сімейної політики, підкреслює заява, є частиною «Стратегії національної безпеки України», яку наша держава затвердила 14 вересня 2020 року.    

«Це був духовний захід, яким ми хотіли підтримати наших воїнів, адже одним із найважливіших мотивів їхньої боротьби є власні сім’ї та діти», – наголошує заява. Саме цей момент духовної підтримки не раз підкреслювався як на міжконфесійному молебні «За Україну, мир та Кам’янець», так і під час проведення сімейної ходи.

Заява Духовної ради наголошує: «Ніде в анонсах чи промовах священнослужителів не вказано, що це ‘марш проти ЛГБТ’, а також не згадано тема гомосексуалізму». Тому Рада вимагає спростування і публічних вибачень «за подання неправдивої маніпулятивних інформацій та розпалення міжконфесійної ворожнечі». Цей захід був «ЗА», а не «ПРОТИ» чогось.

У часи війни, вказують духовні лідери Кам’янця-Подільського, ми маємо бути згуртованими, а не розхитувати ситуацію в місті й державі, допомагаючи цим нашому спільному ворогу.

Схожі новини:

Поширити новину: