Єпископ Язловецький: на Генеральній асамблеї Карітасу часто чути слово «Україна»

Єпископ Язловецький: на Генеральній асамблеї Карітасу часто чути слово «Україна»

Цими днями, 11-16 травня 2023 р., в Римі відбувається 22 Генеральна асамблея Caritas Internationalis – міжнародної благодійної організації, яка налічує 164 члени і надає допомогу по всьому світу.

Про це пише CREDO.

«Коли десь настає криза – Карітас приходить із допомогою, бо є рукою допомоги Церкви для потребуючих», – написав сьогодні, 12 травня, на своєму ФБ‑акаунті єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Він, разом з о. В’ячеславом Гриневичем, виконавчим директором «Карітас-Спес Україна», представляє цю релігійну місію, що діє під егідою РКЦ. Також Україну на цій конференції представляють Тетяна Ставнича та о. Андрій Нагірняк – від «Карітасу» УГКЦ.    

Єпископ Язловецький: на Генеральній асамблеї Карітасу часто чути слово «Україна»

11 травня, на початок всесвітньої зустрічі представників Карітасу, відбулася їхня зустріч із Папою Франциском та Свята Меса в базиліці св. Петра. «Кожен мав нагоду підійти до Святішого Отця і сказати кілька слів», – зазначив єпископ Олександр.    

У переддень (і в межах цієї асамблеї) у Римі 10 травня відбулась одноденна конференція членів Карітас-Європа, – повідомив єпископ Язловецький для CREDO. Ця конфедерація об’єднує 46 європейських країн, у яких діють 49 організацій Карітасу (в деяких, як в Україні, вони мають різну конфесійну приналежність). Карітас – одна з головних соціальних сил у Європі. Її національні осередки не забарилися прийти з допомогою Україні під час війни, яку розпочала загарбницька росія.    

Карітас-Європа – це достатньо молода організація на теренах нашого континенту. Під час зустрічі 10 травня відбулося святкування 30‑річчя заснування її як об’єднання Карітасів Європи (перший Карітас постав ще в ХІХ столітті у Німеччині). Пані Марію Найман, яка обіймала посаду Генерального секретаря з 2019 року, переобрали на другий термін.    

Натомість сама 22-га Генеральна асамблея Карітас Інтернаціоналіс, у якій беруть участь близько 400 делегатів, триватиме ще до вівторка 16 травня. Делегати представляють 162 організації Карітас, які діють у 200 країнах і регіонах світу. Таку Генеральну асамблею Карітас Інтернаціоналіс проводить кожні чотири роки.    

Тема асамблеї 2023 року – «Будувати нові шляхи братерства». Вона взята з енцикліки Папи Франциска «Fratelli tutti». Крім обговорень, відбудуться вибори нових лідерів організації (президента і Генерального секретаря) на наступні чотири роки.    

Людська гідність та соціальна справедливість перебувають на першому місці в католицькій організації Карітас Інтернаціоналіс.

В інші дні асамблеї тематичні сесії будуть зосереджені на трьох темах: синодальності, регіоналізації та братерській співпраці.    

«Протягом цих днів, – зазначає єпископ Язловецький, – представники з усього світу роздумуватимуть нам тим, як осередки Карітасу можуть ефективніше співпрацювати, щоби краще приходити з допомогою бідним та постраждалим від численних криз».    

«Під час доповідей часто чути слово «Україна», оскільки війна в нашій країні не залишила байдужим нікого, особливо тут, у Європі, – підкреслює єпископ. – Також обговорювали й інші кризи у світі, зумовлені війною у М’янмі, землетрусом у Туреччині, наслідками зміни клімату, продовольчою кризою тощо».  

Фото: Олександр Язловецький

Схожі новини:

Поширити новину: