Єпископ Кава на зустрічі семінаристів: через приклад святих наслідувати Господа

Єпископ Кава на зустрічі семінаристів: через приклад святих наслідувати Господа

12 травня у Брюховичі прибули семінаристи з усіх семінарій України: Львів-Брюховичі, Городка та Ворзеля, а також із семінарій «Redemptoris Mater» у Києві та Вінниці. Алюмни приїхали до Львова разом із своїми ректорами та вихователями.

Про це пише Львівська архідієцезія.

Семінаристи розпочали свою щорічну зустріч спільною молитвою під час Євхаристії, яку очолив єпископ Едвард Кава OFM Conv. Після була агапа та спілкування, де семінаристи представили коротко про своє життя за останній рік.

У проповіді єпископ Кава звернув увагу на покровителя цьогорічної зустрічі – святого Йосипа Більчевського, який є «добрим пастирем для нас усіх».

«Це для нас знак і дар Божий, що ми можемо через приклад святих вчитися наслідувати Господа», – сказав єпископ. Йосиф Більчевський не народився у Львові, але будучи призначеним єпископом та прибувши сюди, перше, що він робить – «вчиться слухати, що відбувається тут, щоби пізнати люд, пізнати потребу» вірян. Великим його завданням була формація семінаристів. Він заохочував, щоб по всіх парафіях та спільнотах молилися за покликання. Єпископ Йосиф дбав про зростання духовного життя священників. Наступним питанням, яким переймався святий єпископ – катехизація. На першому році служіння як пастир пише свій перший лист, скерований заохотити всіх священиків та богопосвячених проводити катехизи. «Це важливо – якщо хочемо людей привести до Бога, потрібна катехизація». Також пригадав важливість живої Євхаристії та навів приклад оживлення парафіяльного життя в одній з німецьких парафій.

За 22 роки служіння Йосиф Більчевський побудував 328 нових великих та малих храмів і каплиць у Львівській архидієцезії, а також зросла кількість парафій. «Якщо будемо слухати Бога, тоді будемо бачити як з маленького служіння може проявитися велика слава Божа. Тому хочу просити, не бажати, просити: навчитися основного – слухати Бога», – заохотив присутніх семінаристів єпископ Кава.

У наступні три дні семінаристи відвідають музей в палаці Потоцьких, митрополичу курію, молитимуться спільно у катедральному соборі Львова, візьмуть участь у Фатімській процесії у Зимній Воді, а також матимуть традиційний турнір з футболу.

Текст і фото: Олександр Кусий

Схожі новини:

Поширити новину: