Папа новим Послам: будьте надією, що мир – не марна мрія

Папа новим Послам: будьте надією, що мир – не марна мрія

Зустрічаючись із Повноважними і Надзвичайними Послами Ісландії, Банґладешу, Сирії, Ґамбії та Казахстану, Святіший Отець закликав їх бути постатями надії, щоб долати будь-які збройні конфлікти та гуманітарні кризи.

Про це пише Vatican News.

13 травня 2023 року Папа Франциск прийняв на спільній аудієнції Повноважних і Надзвичайних Послів Послів Ісландії, Банґладеш, Сирії, Ґамбії та Казахстану з нагоди вручення вірчих грамот. У своєму слові Святіший Отець перелічив триваючі конфлікти у світі, а також країни, які переживають соціальну та гуманітарну кризу, вказуючи на потребу пошуку спільних зусиль задля майбутнього.

Усвідомити, що всі ми пов’язані

Говорячи про різні хиткі ситуації у світі, Папа Франциск в особливий спосіб наголосив на війні, яка точиться в Україні та «принесла невимовні страждання і смерті». «Крім того, ми бачимо збільшення потоку вимушеної міграції, наслідки зміни клімату та велику кількість наших братів і сестер по всьому світу, які все ще живуть у бідності через відсутність доступу до чистої води, їжі, базового медичного обслуговування, освіти та гідної праці. Безсумнівно, у глобальній економічній системі зростає дисбаланс», – підсумував Святіший Отець.

У цьому контексті він закликав звернути свій погляд на ці ситуації, зробивши відповідні висновки. «Коли ж ми засвоїмо з історії, що шляхи насильства, гноблення та нестримних амбіцій завоювати землі не служать загальному благу? Коли засвоїмо, що інвестувати в добробут людей завжди краще, ніж витрачати ресурси на створення смертоносної зброї? Коли засвоїмо, що соціальні, економічні питання та питання безпеки пов’язані одне з одним? Коли засвоїмо, що ми єдина людська родина, яка може по-справжньому процвітати лише тоді, коли всі її члени зазнають поваги, коли про них піклуються і вони здатні зробити свій власний внесок в оригінальний спосіб? Поки ми не досягнемо цього усвідомлення, ми продовжуватимемо переживати те, що я назвав третьою світовою війною у фрагментах», – наголосив Папа Франциск, закликаючи спільно протистояти викликам нашого часу.

Турбота про надію

Святіший Отець виокремив благородну роль посла, який може бути постаттю надії на доброту, що глибоко закладена в людстві. «Надії на те, що існує спільне підґрунтя, тому що ми є частиною великої людської родини. Надії на те, що ніколи не треба ставити крапку, коли йдеться про запобігання конфліктові або вирішення його у мирний спосіб. Надії на те, що мир – не марна мрія. І хоч він вірно служить своїй рідній країні, Посол намагається відкинути зайві емоції та подолати вкорінені позиції для пошуку прийнятних рішень. І це, звичайно, нелегке завдання. Голос розуму та заклики до миру часто залишаються непочутими. Проте нинішня ситуація у світі лише ще більше підкреслює необхідність того, щоби посли та їхні колеги були прихильниками діалогу, поборниками надії», – сказав Папа Франциск.

Сприяти загальному благу

Святіший Отець зазначив, що у співпраці між Святим Престолом та послами інших країн, Святий Престол, відповідно до своєї власної природи та своєї особливої місії, зобов’язується захищати непорушну гідність кожної людини, сприяти загальному благу та плекати людське братерство між усіма народами. «Ці зусилля, які не передбачають переслідування політичних, комерційних чи військових цілей, здійснюються шляхом дотримання позитивного нейтралітету. Вони є далекими від “етичного нейтралітету”, особливо перед обличчям людських страждань, що дає Святому Престолу чітко визначену позицію в міжнародному співтоваристві, яка дозволяє йому краще сприяти вирішенню конфліктів та інших питань», – зауважив Святіший Отець. У цьому контексті, він висловив сподівання на те, що у присутніх послів буде багато можливостей для співпраці зі Святим Престолом. «У зв’язку з цим я можу запевнити вас, що Державний секретаріат разом з Дикастеріями та відомствами Святого Престолу більш ніж готові вести з вами відкритий і чесний діалог, співпрацюючи для покращення людського роду», – сказав на завершення Папа Франциск.

Схожі новини:

Поширити новину: