«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

У середу, 12 квітня, у Києві розпочалась зустріч родини Карітас та всіх партнерів, які стали особливо близько, коли розпочалось повномасштабне вторгнення Росії у лютому 2022 року. Це була добра нагода придивитись до того, як минув цей час та разом із партнерами будувати плани співпраці в майбутньому. 

Зустріч об’єднала команду «Карітас-Спес Україна», враховуючи дієцезіальних директорів, партнерів з європейських карітасів та інших організацій, які активно допомагають долати наслідки війни в Україні. 

Захід розпочався промовою президента «Карітас-Спес Україна» єпископа Олександра Язловецького, який підкреслив, що впродовж цього року, коли наша країна сміливо бореться з російською навалою, світ не залишив нас на самоті з агресором, а через багатьох добродіїв надає підтримку українському народу. 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

Назва зустрічі «Синергія добра – синергія Бога» підкреслює важливість взаємодії людини з Божою благодаттю, у цьому ключі також синергією є єдність добра і Бога. 

Карітас – це не лише благодійна організація, а перш за все – це релігійна організація. Тож на заході мала місце і молитва «Отче наш». 

«Такі зустрічі як ця визначають та допомагають зрозуміти напрямок діяльності чи служіння конкретного Карітасу. Тому що не дивлячись на той власний досвід, який вже має організація Карітас, його все рівно замало, щоб відповісти на сучасні виклики, які поставила перед нами війна у нашій країні. Тому ми і запросили наших партнерів з Карітас в Європі. Їх майже пів сотні на цій зустрічі (хто приїхав до Києва, хто бере участь онлайн) і вони з нами, щоб допомогти зрозуміти і самим зрозуміти: в якому напрямку рухатися, де вони хочуть підтримати, як вони бачать співпрацю з нашим Карітасом. 

З таких зустрічей народжуються дуже гарні ініціативи, про які можливо перед тим ніхто і не мріяв. Власне вони допомагають нам багато-що зрозуміти, що ця річ – не на часі чи це треба зробити саме таким чином, а не іншим. Тому я дуже щасливий, що вдалося запросити наших партнерів. Я їм дуже вдячний, бо їхня присутність тут, а це понад 20 Карітасів країн Європи і також представники Карітас Інтернаціоналіс означає, що вони також не байдужі до наших страждань, нашого горя. Вони не залишаються осторонь, а приїхали. Це не перша зустріч. Вони допомагали і перед війною, але не в тих масштабах, а зараз всі ці Карітаси готові прийти нам з допомогою якнайбільше», – прокоментував зустріч єпископ Язловецький. 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

До слова також запросили Апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвальдаса Кульбокаса. Він зазначив, що Карітас в Україні має два крила «Карітас-Спес Україна» (РКЦ) та «Карітас України» (УГКЦ). Нунцій також підкреслив, що певною мірою благодійність можемо назвати молитвою. Наша молитва стає ревною, коли ми торкаємося ран та допомагаємо нашим ближнім. Однак, це не значить, що наша усна молитва не є потрібною. Вона також має своє місце у нашому житті, адже ми самі її насамперед потребуємо. Ватиканський дипломат зазначив, що війна, яку переживаємо в Україні, дуже важка та немає такої зброї, яка її здатна зупинити. Основними засобами боротьби для християн у цій війни є молитва та благодійність. 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

Звертаючись до партнерів, нунцій також підкреслив, що потрібно з розумінням ставитись до процесів, які відбуваються або ж не відбуваються в Україні, з огляду на війну та її наслідки. Іноді не все заплановане можна зробити, бо виникає багато нагальних поточних справ. Архієпископ Кульбокас також підкреслив, що благодійна діяльність Церкви має бути прилюдна та прозора. 

Зі словом до присутніх також звернувся виконавчий директор «Карітас-Спес» о. В’ячеслав Гриневич SAC. Він пригадав початок повномасштабного вторгнення, велику підтримку з боку партнерів, яка негайно почала функціонувати. Останній рік був для команди Карітасу часом великих змін, адже Карітас Інтернаціоналіс скерував для української команди ряд рекомендацій, які треба було втілити в життя. Отець Гриневич зазначив, що це також час співпраці та контактів з «Карітас України». Виконавчий директор також представив зміни, які були зроблені в організаційній структурі та статистичні дані щодо розвитку окремих напрямків служінь Релігійної Місії. 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

«Зустріч присвячена передусім тому, щоби прозвітувати тим партнерам, які з нами протягом цього року, за роботу, яку ми робимо. Тому що у підтримці партнери очікують не лише звітності, а також якихось перспектив, ясності куди ми як організація далі рухаємося, які перспективи зміцнення змін ми бачимо. Вони також хочуть розуміти своє місце у цих планах. Зустріч з одної сторони надзвичайно цікава, оскільки це зустріч друзів. Не лише тому, що контекст війни нас об’єднує у складні моменти. З іншої сторони – це не лише про ті успіхи, які нам вдається робити у соціальній площині, але також і про помилки, про ті речі, в яких ми потребуємо підсилення. Це різного плану також можливості отримати досвід від партнерів. Дуже хвилюючий момент, але дуже важливий, тому що нас партнери знають і нам довіряють. Важливо, щоб бути прозорими – відкрито говорити і ділитися тим досвідом, який ми отримуємо, адже вони в цьому також беруть участь», – розповів у коментарі о. Гриневич.

До участі в партнерській зустрічі також запрошено президента «Карітас України» Тетяну Ставничи. Вона розповіла про діяльність організації та греко-католицьких спільнот в умовах війни, основні напрямки діяльності, що змінювались відповідно до картини бойових дій. Допомога Карітасу базується на індивідуальному підході та наданні базових послуг, що допоможуть людям, які постраждали від війни стати самодостатніми та економічно незалежними, наскільки це можливо. Важливість місії Карітасу підкреслюють слова однієї особи, якій надавалась допомога і яка втратила житло та багато свого майна через війну: «Карітас мені допоміг відкрити нову сторінку в моєму житті…». 

«Синергія добра – синергія Бога»: зустріч родини та партнерів Карітас 

У першому блоці зустрічі також відбулась панельна дискусія, присвячена досвіду (позитивному та негативному), який родина Карітасу здобула за цей рік війни. У ній взяли участь о. В’ячеслав Гриневич, Тетяна Ставничи та Джон Коглін, який є керівником гуманітарного сектору в Карітас Інтернаціоналіс. Під час дискусії також було підкреслено, що родина Карітас вже підтримувала Україну з 2014 року. Однак, зараз стоїть питання як в теперішніх умовах ще більше мобілізувати цю допомогу.   

Нагадуємо, релігійна місія «Карітас-Спес» Римсько-Католицької Церкви в Україні налічує понад 30 організацій і понад 50 центрів надання допомоги. Після повномасштабного вторгнення з боку Росії в Україну організація розширила свою діяльність через парафії РКЦ та масштабувала гуманітарний напрям. «Карітас-Спес Україна» входить у конфедерацію «Карітас», що налічує понад 160 католицьких благодійних організацій на всіх континентах. Унікальна особливість об’єднання – напрацьований десятиліттями спільний дієвий досвід ефективного реагування на надзвичайні ситуації, запобігання їм і подолання їхніх наслідків.

Схожі новини:

Поширити новину: