Прелатура «Opus Dei» проводить надзвичайний конгрес у Римі

Прелатура «Opus Dei» проводить надзвичайний конгрес у Римі

Відповідаючи на заклик Папи Франциска, делегати з усього світу зібралися, щоби оновити статути, пристосувавши їх до вимог Апостольського листа motu proprio “Ad Charisma Tuendum”.

Про це пише Vatican News.

Від 12 до 17 квітня 2023 року у Римі відбувається позачерговий генеральний конгрес персональної прелатури «Opus Dei», скликаний для того, щоби провести узгодження статутів із розпорядженнями Папи, які містяться в Motu proprio Ad charisma tuendum.

Нагадаємо, що цей документ, назва якого означає «Щоб захистити харизму», був оприлюднений 22 липня 2022 року. Ним Святіший Отець вніс зміни в Апостольську конституцію «Ut sit», якою святий Іван Павло ІІ сорок років перед тим створив персональну прелатуру «Opus Dei». Папа Франциск зазначав, що цим документом прагне узгодити організаційну структуру зі свідченням засновника святого Хосемарії Ескрівá та з навчанням собору про персональні прелатури. Ключовим моментом реформи є перепідпорядкування справ прелатури, що належать до компетенції Апостольської Столиці, від Дикастерії в справах єпископів до Дикастерії в справах духовенства.

Для ревізії чинних статутів у Римі зібралися 274 делегати з усього світу, між якими – 90 священиків. Напрацювання та підсумки конгресу будуть передані Дикастерії в справах духовенства, а згодом Апостольська Столиця повідомить про зміни до статутів, затверджені Папою, який є законодавцем у цьому питанні.

«Opus Dei» допомагає зустрічати Ісуса на місці праці, в родинному житті та в усій панорамі щоденної діяльності. Вона має статус персональної прелатури. Ця форма згуртування належить до ієрархічної структури Церкви та була запропонована Другим Ватиканським Собором. Єдиною такою прелатурою станом на сьогодні є «Opus Dei». До неї сьогодні належать 93.600 тисяч членів, 60% з яких становлять жінки. Набагато більше є співробітників і друзів «Opus Dei», які беруть участь у програмах християнського формування, організованих членами прелатури.

Схожі новини:

Поширити новину: