Папа: блаженна Арміда Бареллі – приклад інтегрованого жіночого лідерства

Папа: блаженна Арміда Бареллі – приклад інтегрованого жіночого лідерства

Генеративність, апостолят і посвячення у світі: ці три риси блаженної Арміди Бареллі, беатифікованої рік тому, Папа Франциск представив паломникам з Міланської архідієцезії, які прибули з подячною прощею за прославу своєї землячки.

Про це пише Vatican News.

Рік тому, 30 квітня, в Мілані на півночі Італії відбулася беатифікація Арміди Бареллі, співзасновниці Католицького університету Пресвятого Серця, визначної церковної та громадської діячки першої половини ХХ сторіччя. В суботу, 22 квітня 2023 р., десять тисяч вірних з Міланської архидієцезії разом зі своїм архиєпископом Маріо Дельпіні прибули до Ватикану з подячним паломництвом. Зустрічаючись з ними на площі Святого Петра, Папа Франциск звернувся до представників трьох інституцій – Італійського Католицького Університету, Італійської Католицької Акції та Світського інституту місіонерок царювання Ісуса Христа, пов’язаних із життям блаженної, виокремивши три її риси.

Генеративне лідерство

Промовляючи до спільноти Католицького Університету Пресвятого Серця, Святіший Отець вказав на те, що блаженна Арміда була «генеративною жінкою». В цьому контексті він зазначив, що жінка є «привілейованим хранителем» генеративності, яка здійснюється «завдяки діалогові взаємності з чоловіком». Бареллі, за його словами, була засновницею великих починань завдяки будуванню мережі стосунків. «Сьогодні, на жаль, не бракує протилежних, тобто, дегенеративних спонук», – сказав Папа, зауваживши, що їх можна помітити не лише на родинному, але й на суспільному рівні у поляризації та в екстремізмі, що не залишають місця для діалогу.

У цьому контексті Святіший Отець вказав потребу «інтегрованої моделі» жіночого лідерства в церковній і суспільній сферах, приклад якого дала блаженна Арміда. Йдеться про лідерство, яке поєднує компетентність і продуктивність із піклуванням про стосунки, слуханням, здатністю до посередництва. Таким чином, «взаємність відмінностей» гарантує також генеративність у соціальний і трудовій сферах, що є особливим завданням католицького університету. Тож покликаючись на внесок блаженної у діяльність університету, Папа підкреслив, що «ми й сьогодні потребуємо жінок, які, керуючись вірою, будуть здатні залишати слід у духовному житті, вихованні та професійному формуванні».

Апостоли радості

Скеровуючи думку до Католицької Акції, Наступник святого Петра присвятив кілька слів темі апостольства. Він навів слова блаженної Арміди, яка писала, що отримавши від тогочасного Папи пропозицію заснувати молодіжну жіночу гілку організації «Католицька Акція», вона відчула, що «не належить більше собі самій», що повинна зробити своє життя даром для інших, переступаючи також через свої обмеження та недосконалість. Вона закликала не вдовольнятися поступливим життям, що шукає відмовок, мовляв «я не справлюся», «не почуваюся відповідною», «не маю часу», а жити, радше «як апостоли радості та в радості».

«Бути апостолками та апостолами означає бути мирянками та мирянами із пристрасністю, захоплених Євангелієм та життям, піклуючись про добре життя усіх», – сказав Папа, заохочуючи членів цього мирянського руху «шукати в економіці, культурі, політиці, в школі й на роботі, в постійній увазі до найменших, безпорадних і вбогих, дороги для того, щоби прямувати вперед разом з усіма, прямуючи до миру і до справедливості».

Мирянське посвячення

Врешті, звертаючись до членкинь Світського інституту місіонерок царювання Ісуса Христа, Святіший Отець висвітлив постать блаженної Арміди як посвяченої Богові у світському житті. Він підкреслив, що покликання до світського інституту посвяченого життя є вимогливим покликанням. Воно є парадигмою «нового способу життя мирян у світі», мирян, здатних «розпізнавати зерна Слова у складках історії, стараючись оживляти її зсередини як закваска, спроможних цінувати паростки добра, присутні в земній дійсності як прелюдію прийдешнього Царства». За словами Папи, Арміда виявилася здатною відчитати знаки свого часу й найнагальніші потреби, й випередивши Другий Ватиканський Собор, втілила спільнотний стиль життя, «в якому жінки та чоловіки, молодь і дорослі, миряни та священики, разом співпрацюють задля апостольської мети Церкви, всі разом головні дійові особи місії силою Хрещення».

Схожі новини:

Поширити новину: