Монахині з України отримали медаль брата Альберта

Монахині з України отримали медаль брата Альберта

28 березня у Кракові відбулося вручення медалей св. брата Альберта. Серед лауреатів – Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста, яке понад 30 років служить в Україні.  

Медалі вручаються Фондом ім. брата Альберта та фондом Анни Димної «Mimo wszystko» як вираз подяки особам, які реалізують ідею св. Альберта: «Бути добрим як хліб». Це відзначення присуджується за служіння на благо людей з інвалідністю та тих, хто потребує допомоги. Цього року нагородження відбувалося в рамках 23 Польського фестивалю «Albertiana». Відзнаки вручав єпископ Дам’ян Мускус OFM, пише Gosc.    

До Театру ім. Юліуша Словацького у Кракові за медаллю прибули представниці Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста: с. Міріам та с. Марія Задорожна. Сестри служать у Старому Скалаті на Тернопільщині та Житомирі і вже понад 30 років допомагають особам з інвалідністю (зокрема незрячим), потребуючим та постраждалим від війни.

Сестра Марія Задорожна подякувала представникам Фонду ім. брата Альберта за активну підтримку їхнього служіння, а особливо ця підтримка стала відчутною від початку повномасштабної війни. Монахиня також подякувала Польщі, яка стала для багатьох українців «другим домом». 

«Це надзвичайно велика нагорода для нас. Але ми присвячуємо її всім нашим Захисникам, які виборюють Мир для України та для всієї Європи», – розповіла сестра Марія.

Сестри розповідають про своє служіння для Skela TV

Нагадуємо, 12 вересня 2021 року у Варшаві відбулась беатифікація засновниці сестер францисканок Єлизавети Рози Чацької, яка була родом з Білої Церкви (Україна). В 22 роки Єлизавета втратила зір і присвятила своє життя опіці над незрячими. Померла 15 травня 1961 року в Лясках у Польщі, де розташований центр, заснованого нею чернечого Згромадження. Шлях до її беатифікації відкрило чудо зцілення 10-річної дівчинки після дуже серйозної черепно-мозкової травми.

Фото: krakow.gosc.pl

Схожі новини:

Поширити новину: