Spei Satelles: послання надії Папи Франциска буде відправлене у космос

Spei Satelles: послання надії Папи Франциска буде відправлене у космос

Представлено спільну ініціативу Дикастерії в справах комунікації, Італіського космічного агентства, Туринської політехніки та італійського Національного центру наукових досліджень, в рамках якої з наносупутником у космос буде відправлена нановерсія книги-альбому про молитву на площі Святого Петра в намірі порятунку світу від пандемії.

Про це пише Vatican News.

Вечір 27 березня 2020 року закарбувався у пам’яті віруючого Божого люду. Вже кілька тижнів вирувала пандемія незнаного досі вірусу, що сіяв смерть, і про який ще було замало інформації, щоби знати, як від нього захиститися. Припинилася звична людська діяльність, зупинилися фабрики, зачинилися школи та храми. В цьому контексті Папа Франциск провів особливий молитовний захід. Увесь світ тоді єднався з порожньою, вмитою дощем, немов сльозами, площею Святого Петра. Самотній Папа виголошував проповідь, у якій порівняв тодішній стан людства із тими зневіреними учнями, які взивають до Ісуса: «Рятуй нас. Гинемо». Він нагадував, що «Господь серед нашої бурі запрошує нас розбудити й оживити солідарність і надію, здатні додати стійкості, підтримки й значення тій порі, коли здається, що все зазнає корабельної аварії». І під час ізоляції, «в якій страждаємо від нестачі почуттів і зустрічей, відчуваємо нестачу багатьох речей», ми заохочені почути звіщення, яке нас спасає: «Він воскрес і живе поруч з нами».

Через рік побачив світ фотоальбом, що містив цю проповідь Папи, яка стала посланням надії у період випробувань, і деякі роздуми на цю тему. Цей момент вселенської молитви не вичерпався з часом і немов посіяне зерно, почав приносити плоди. Символом цього стало те, що мініатюрна версія альбому через рік була покладена в «Усесвітньому зерносховищі» в горах острова Шпіцберген, неподалік від норвезького міста Лонг’їр, призначеному для збереження генофонду сучасних зернових на випадок локальних або навіть глобальних катастроф.

А через три роки, 27 березня 2023 р., в осідку Радіо Ватикану відбулося представлення ініціативи «Spei Satelles», в рамках якої нановерсія згаданої книги на борту наносупутника буде відправлена в космос. Ідея належить монсеньйору Лусіо Руїсу, Секретареві Дикастерії в справах комунікації, а здійснена вона разом з Італійським космічним агентством, Туринською політехнікою, Інститутом фотоніки та нанотехнологій Національного центру наукових досліджень, а також Туринського цифрового апостоляту. Запуск у космос запланований на 10 червня, а 29 травня Папа Франциск поблагословить супутник і нанокнигу під час загальної аудієнції.

«Spei satelles» у перекладі з латини означає «Хранитель надії». Виступаючи під час презентації, Префект Дикастерії в справах комунікації Паоло Руффіні відзначив той факт, що «у період зміни епохи, в якому живемо, згуртувалася спільнота, до якої ввійшли науковці, дослідники, представники академічного світу та світу комунікації», пропонуючи «маленький знак єдності та надії у настільки поділеному та зневіреному світі».

Наносупутник, розроблений студентами Туринської політехники, виведе на орбіту результати найпрогресивніших досліджень у царині нанотехнологій. Нанокнига – це кремнієва структура діаметром 2 міліметри. Супутник оснащений радіопередавачем, тож під час перебування на орбіті з відповідних частин землі можна буде отримати радіосигнал, що легко перекодовується у текст, що міститиме фрази з папського навчання на тему надії та миру англійською, італійською та іспанською мовами.

Схожі новини:

Поширити новину: