Івано-Франківськ: вистава, що гуртує парафію та відкриває таланти (ВІДЕО)

Івано-Франківськ: вистава, що гуртує парафію та відкриває таланти (ВІДЕО)

26 березня у парафії Христа Царя Всесвіту діти, молодь та дорослі представили виставу «Страсті Христові». У постановці взяли участь також переселенці, які мешкають у парафіяльному домі. 

Для парафіяльної спільноти Івано-Франківська вже стало звичною справою готувати різдвяну виставу, брати участь у фестивалі колядок, який організовують Сестри Непорочниці у Язлівці, колядувати у митрополичій курії у архієпископа Мокшицького. Цього року на Різдво діти 3-6 класів поставили сценку «Різдво у лісі», яку допомогла приготувати Марго Баласанян. Вона була змушена через воєнні дії втікати з Харкова та вже майже рік мешкає у парафіяльному домі. Настоятель парафії о. Владислав Іващак попросив її про допомогу у реалізації його ідеї поставити у парафії виставу про Страсті Господні. Завдяки досвіду та допомозі Марго актори змогли передати ту глибину відносин учнів з Ісусом, смуток та розгубленість, а також усю палітру відчуттів, які товаришували найважливішим подіям в історії спасіння. Атмосферу також створила музика, яка була вдало підібрана Тетяною Камінською.

 

Сценарій для вистави підготувала с. Олена Невінська OSU. Вона написала його, спираючись на повість польського письменника та поета Романа Брандштеттера «Ісус з Назарету». Польський єврей, який пережив навернення в християнство, і цей його твір є плодом глибоких роздумів над Євангелієм. Сестра Олена обрала окремі фрагменти, що стосувались Тайної Вечері, молитви Ісуса в Гетсиманському саду, арешту Ісуса, відречення Петра, подій після смерті Ісуса та Воскресіння. 

Сестра Олена розповіла нам про перебіг підготовки та репетиції, які відбувались у непростих умовах, однак дуже згуртували парафіяльну спільноту. 

«Уся вистава тривала 45 хвилин. А приготування до неї – два місяці. Ми зустрічалися лише в суботу та неділю по декілька годин, тому що не вдавалося зустрічатися частіше через зайнятість акторів – серед них були і школярі, і студенти, і працюючі.

Акторів я шукала передусім серед юних парафіян. На жаль, після початку повномасштабної війни багато дітей і молоді виїхало за кордон, тому було складно знайти дванадцятьох апостолів… А всього ролей було 25. Та молодь охоче відгукнулась на пропозицію. Головну роль (тобто Ісуса) зіграв о. Казимир Ваврич, наш вікарій. Крім парафіяльної молоді, долучилися до нашої групи троє студентів та три особи з ВПО – усі мешканці нашого парафіяльного дому. Робота над виставою нас дуже згуртувала і відкрила приховані таланти», – підсумувала монахиня.  

Фото: Данута Стефанко, парафія Христа Царя Всесвіту

Схожі новини:

Поширити новину: