Єпископ Широкорадюк: св. Йосиф врятує нас від Ірода наших часів 

Єпископ Широкорадюк: св. Йосиф врятує нас від Ірода наших часів 

19 березня у дієцезіальному санктуарії св. Йосифа у Миколаєві відбулись відпустові урочистоті. Святкову Євхаристію очолив ординарій Станіслав Широкорадюк OFM. На свято прибули також представники Товариства Христового, яке опікується святинею. 

Храм св. Йосифа у Миколаєві був освячений 1896 року. А з нагоди його 125-річчя, у вересні 2021 року, отримав статус санктуарію Одесько-Сімферопольської дієцезії. 

На початку святкової Євхаристії до зібраних звернувся хранитель санктуарію о. Олександр Рєпін TChr та заохотив вдивлятися в чудовий приклад святого, вчитися від нього любити, навіть ворогів, бути турботливим та ніжними до ближніх, шукати мудрості в молитві та навчитись служити у кожній ситуацій в часі війни. «Ми всі разом просимо: св. Йосифе, покровителю сірих днів, сірих днів нашої щоденності, яку ми переживаємо, сірих днів війни, будь для нас весняним сонцем, сонцем тепла та світла, сонцем перемоги, заступайся за нас і випроси нам чудо миру», – підсумував христусовець.

Єпископ Широкорадюк: св. Йосиф врятує нас від Ірода наших часів 

Урочисту Святу Месу очолив ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Станіслав Широкорадюк OFM. Прибули також отці з Товариства Христового з Польщі – генеральний вікарій о. Богуслав Бургата, о. Лешек Крижа з відділу Допомоги Церкві на сході при секретаріаті єпископату Польщі, душпастирі з навколишніх парафій, а також священники з Греко-Католицької і Православної Церков, представник місцевої влади.  

Єпископ Широкорадюк: св. Йосиф врятує нас від Ірода наших часів 

У проповіді єпископ Станіслав Широкорадюк розповідаючи про постать святого зазначив, що Святе Письмо дуже мало говорить про нього, а його слів не подає. Знаємо, що він був чоловік праведний та дуже мовчазний, завжди виконував Божу волю. «Святі за свого життя роблять дуже мало, найбільше вони роблять після своєї смерті, коли люди випрошують багато чудес за їхнім заступництвом», – зазначив проповідник та звернув увагу на кілька закликів з літанії до св. Йосифа як опікуна Святої Церкви, покровителя вмираючих, прикладу сімейного життя та захисника від злих духів. Особливо єпископ наголосив на жертовності св. Йосифа. Ця риса необхідна не лише у сімейному житті, а й у суспільному, особливо, коли треба віддати життя за свободу Батьківщини. «Св. Йосиф врятував Ісуса від Ірода, він також може нас врятувати від іншого Ірода, кремлівського. Бог ніколи не робить щось сам, Він потребує нашої участі. Якщо ми зараз воєюмо за незалежність, Він нам допоможе, Він робить багато через своїх слуг, Він потребує святих слуг», – підкреслив єпископ Широкорадюк.

На завершення відбулось виставлення Пресвятих Дарів, процесія навколо храму з проханням про благословення для міста та країни. 

Нагадуємо, душпастирі з Миколаєва опікуються храмом у с. Киселівка, який знаходився прямо на лінії фронту та був зруйнований російськими силами 2 травня. Костел був зведений у ХІХ ст. та вцілів після двох світових воєн, однак не встояв перед російською агресією.  

Фото: санктуарій св. Йосифа у Миколаєві

Схожі новини:

Поширити новину: