При Конференції єпископів України створені нові комісії

При Конференції єпископів України створені нові комісії

Як повідомлялося, 16-17 березня під Львовом відбулось 58 пленарне засідання Конференції римсько-католицьких єпископів України. Під час якого було змінено очільників окремих комісій та створено дві нові.

З огляду на потреби, що випливають з актуального стану душпастирства та служіння Церкви в Україні, було створено комісії церковного права і церковних рухів та спільнот. 

Комісію церковного права очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький. Новостворена комісія покликана уніфікувати норми церковного права для всіх дієцезій РКЦ в Україні. Йдеться про детальні вирішення окремих питань, у яких канонічне право дає свободу дій та прийняття конкретних рішень на рівні місцевих єпископських конференцій, згуртувати експертів канонічного права на загальноукраїнському рівні.   

У комісії церковних рухів та спільнот головує єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович ОМІ. Оскільки рухи та церковні спільноти становлять важливу складову душпастирства у світі та в Україні зокрема, існує потреба їх підтримати та сприяти єдності та зміцненню для євангелізації середовищ, де вони є.   

Крім того, змінився склад очільників окремих комісій. 

Комісії у справах Віровчення та засобів суспільної комунікації – відтепер очолює єпископ Микола Лучок ОР, комісію у справах кліру – єпископ Павло Гончарук, комісію загального душпастирства – архієпископ Мечислав Мокшицький, комісію «Карітас-Спес» – єпископ Олександр Язловецький, комісію екології та туризму – єпископ Станіслав Широкорадюк OFM.

Нагадуємо, на пленарному засіданні було обрано нового голову КЄУ – єпископа Віталія Скомаровського, ординарія Луцької дієцезії. Заступником голови став єпископ Віталій Кривицький SDB, секретарем Конференції – єпископ Едвард Кава OFMConv. 

Схожі новини:

Поширити новину: