Президент Карітас Європа Міхаель Ландау: «Допомагатимемо українцям стільки, скільки буде потрібно»

Президент Карітас Європа Міхаель Ландау: «Допомагатимемо українцям стільки, скільки буде потрібно»

В суботу, 28 січня, делегація Карітас Європа на чолі з її президентом Міхаелем Ландау та майбутнім директором з питань міжнародного співробітництва та гуманітарним директором Жан-Івом Терлінденом прибули з візитом до Ірпеня, Бучі та навколишніх сіл. Монсеньйор Ландау разом з паном Терлінденом вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на власні очі побачили руйнування Ірпінських Липок, відвідали місцевий цвинтар, прийняли участь в літургії в церкві Різдва Богородиці в Ірпені та вшанували пам’ять загиблих в місці масового поховання в Бучі.

Делегація Карітас Європа також прибула з візитом в навколишні села Мощун та Раківку, де Карітас-Спес Україна відновлює пошкоджені в часі війни домогосподарства. Монсеньйор Ландау спілкувався з місцевими жителями, слухав їхні історії про пережитий біль та багато розпитував про нагальні потреби.

Під час свого візиту президент Карітас Європа звернувся з посланням солідарності до всіх українців: «Є дуже багато людей у світі, які разом з вами в молитвах. Карітас Європа та Карітас Інтернаціоналіс підтримують український народ. Ми прислухаємось до наших партнерів в Україні – вони знають краще, що потрібно людям. І те послання, яке ми отримали від вас тут, ми принесемо в Європу та інші частини світу».

«Я хотів би додати, що останнім словом не є смерть, а є життя. Ми бачимо страждання, але також і надію. Ми бачимо, що люди впевнені в доброму майбутньому. Участь Карітасу в допомозі цивільному населенню України продовжуватиметься стільки, скільки буде потрібно», – наголосив монсеньйор Ландау.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення від Карітасів Європи на допомогу постраждалим від війни українцям надійшло понад 20 мільйонів євро. Завдяки Конфедерації Карітас місія «Карітас-Спес Україна» допомогла близько 2 мільйонам людей, надавши понад три мільйони послуг, включаючи пожертви в натуральній формі, грошову допомогу, їжу, воду, набори для обігріву, ремонт житла та психологічну допомогу. Наразі місія «Карітас-Спес Україна» реалізує програми через 50 осередків, охопивши допомогою 15 000 населених пунктів в 23 областях України.

«За останній рік ми отримали багато знаків підтримки від наших міжнародних партнерів, від усієї родини Карітас. Приїзд Президента Карітас Європа є для нас важливим знаком, який відображає ту турботу, яку ми отримали, а також ту, яку будемо отримувати в майбутньому. Це передусім знак того, що ми не лишаємось на самоті. Це те, чого потребують люди, за яких ми відповідаємо», – коментує візит монсеньйора Ландау CEO Карітас-Спес Україна, отець В’ячеслав Гриневич SAC.

Карітас Європа – це католицька мережа організацій Карітас на європейському континенті, яка працює з людьми всіх віросповідань заради подолання бідності та підтримки гідності усіх людей. Є частиною глобальної мережі Caritas Internationalis, яка налічує понад 160 членів по всьому світу. 

Монсеньйор Міхаель Ландау є директором Карітас у Віденській архідієцезії з 1995 року. З 2013 року являється також президентом Карітас Австрія, а з 2020 року – діючим президентом Карітас Європа. Від початку своєї роботи в Карітас монсеньйор Ландау зосереджується на чутливих соціальних темах та на людях, які покладаються на роботу Карітас.

Фото: Роман Малко

Схожі новини:

Поширити новину: