Святіший Отець: спорт повинен служити людині, а не логіці панування та бізнесу

Святіший Отець: спорт повинен служити людині, а не логіці панування та бізнесу

Зустрічаючись із делегацією Італійської федерації волейболу, Папа Франциск, покликаючись на різні елементи гри, поділився думками про чесноти, яких повинен навчати здоровий спорт.

Про це пише Vatican News.

«Спорт завжди повинен служити людській особі та суспільству, а не інтересам чи логіці влади», – сказав Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 30 січня 2023 р., делегацію Італійської федерації волейболу, відзначивши відразу на початку зустрічі її співпрацю з Генеральним секретаріатом Італійської єпископської конференції задля поширення виховних цінностей спорту. «Хочу заохотити вас і далі прямувати розпочатим шляхом, запропонувавши деякі вказівки, почерпнуті з фундаментальних жестів вашого спорту», – зауважив він.

Ініціатива і слухняність

Святіший Отець розпочав від «подачі», яка є початком гри. За його словами, як під час матчу, так і в житті «потрібно брати ініціативу, брати на себе відповідальність, залучатися». Тож спорт допомагає долати боязкість, дозрівати в самоусвідомленні. Водночас, «прийом» подачі нагадує про те, що подібно до того, як слід бути готовими прийняти м’яч, щоби спрямувати його на відповідну площу, так у житті «важливо бути готовими прийняти підказки та покірно й терпеливо вислуховувати». «Не стаємо чемпіонами без проводу, без тренера, готового супроводити, мотивувати, виправляти, але не принижуючи», – сказав він.

Співпраця та змагання

Наступним елементом є «пас», що за словами Папи є нагадуванням про те, що «ми ніколи не є самі», а «кожен покликаний зробити свій внесок у те, щоб змогти виграти разом». «У світі, де інших розштовхують ліктями, щоби проявитися та будь-якою ціною вирватися на передній план, де “я” випереджує “ми”, де відкидають мов непотріб слабкого і непродуктивного, спорт може бути переконливим знаком єдності, інтеграції, може запустити промовисте послання миру та дружби», – зазначив Святіший Отець, і перейшовши до «атакуючого удару», що дає змогу заробити очки, сказав: «Спорт повинен пропагувати здорове суперництво, не піддаючись спокусі перемагати, топчучи правила». За його словами, тренування і жертовність є «незамінними елементами спорту», натомість допінг не лише небезпечний, але є «обманом, що позбавляє гру краси та розваги».

Відриватися від земного

Елементом для відбиття атаки є «блок». Папа зауважив, що це слово може асоціюватися з перешкодами, які існують в різних місцях у світі, стаючи знаком поділів, нездатності до діалогу. У волейболі, натомість, зробити блок означає підскочити, щоби відбити атаку суперника, що допомагає побачити позитивний відтінок слова. «Підскочити, – пояснив він, – означає відірватися від землі, від матеріального, тобто, від усіх бізнес-логік, які руйнують спортивний дух. Гроші та успіх ніколи не повинні применшувати складову гри, розваги. Це тому я дуже наполягаю: ніколи не залишаймо аматорський вимір спорту».

Схожі новини:

Поширити новину: