Директорка Фонду гуманітарного розвитку України: стан костелу св. Миколая – як важкохворої дитини

Директорка Фонду гуманітарного розвитку України: стан костелу св. Миколая – як важкохворої дитини
Фото: Апостроф

26 січня відбулась зустріч очільниці Фонду гуманітарного розвитку України Наталії Заболотної з настоятелем парафії св. Миколая у Києві о. Павлом Вишковським ОМІ. Після екскурсії храмом, який є перлиною Києва, а зараз розсипається на очах, директорка фонду, яка входить до Опікунської ради відновлення храму, повідомила про готовність докласти зусиль задля збереження культурної та сакральної пам’ятки столиці. 

Про свій візит до костелу св. Миколая Наталія Заболотна повідомила на свой сторінці у фейсбуці

«Сьогодні о 9:00, коли над Печерськом летіли ракети, мала заплановану зустріч із настоятелем костелу св. Миколая. Мені хотілося плакати від відчаю та сорому за нехлюйство держави по відношенню до цієї перлини української архітектури, культури, історії, духовності», – зазначила вона та назвала дії Міністерства культури зрадою національних інтересів держави, адже попри декларації про передачу коштів на утримання та реставрацію, споруді, яку збудував останній українській зодчий ХХ ст. Владислав Городецький, загрожує зникнення.

«Костел св. Миколая мені нагадує долю важкохворих українських сиріт: яких готовий усиновити увесь світ – дбати про них і лікувати за власний кошт, під власною опікою, але український бездушний державний маховик їх не віддає під опіку потенційним батькам. Адже з одного боку – довгі бюрократичні процедури, а з іншого – на них же виділяються й кимось засвоюються реальні кошти!!! От і штучно гальмується процес передачі та доведення суб’єкту до точки неповернення», – зазначає Заболотна. «Але Міністерство культури та інформаційної політики України вочевидь воліє й далі спостерігати за стрімкою руйнацією костелу, продовжуючи саботувати рішення про передачу костелу парафії. У свою чергу католики багатьох країн – Польщі, Америки, Ватикану врешті решт – воліють фінансувати реставрацію костелу св. Миколая.

Директорка Фонду гуманітарного розвитку України: стан костелу св. Миколая – як важкохворої дитини

Але вони – в силу недовіри – не готові продовжувати фінансувати за власний благодійний кошт Міністерство культури України як посередника в цьому процесі, яке на сьогодні й стало для костелу фатальним вироком. Тож допоки наші вояки виборюють нашу Перемогу, щурі в середині країни руйнують те, за що ще ми воюємо – нашу самобутність, ідентичність, унікальну культурну спадщину!!! Адже держава без культури – це лише територія!».

Наталя Заболотна – президент Фонду гуманітарного розвитку України, який надає фінансову та нематеріальну підтримку українським проєктам у культурній, освітній та інших сферах, а також спрямований на збереження архітектурної спадщини. Свого часу вона очолювала Мистецький Арсенал та бере активну участь у різних мистецьких проєктах.  

Схожі новини:

Поширити новину: