Київ: бізнес-центр та НБОКМ не повинні руйнувати святиню   

Київ: бізнес-центр та НБОКМ не повинні руйнувати святиню   

За повідомленнями вірян та представника опікунської ради відновлення костелу св. Миколая у Києві 21 січня було встановлено труби, що ускладнюють рух територією. Ці труби загороджують проїзд та ведуть до генератора, який розташований під вікнами костелу, а забезпечує потреби сусіднього бізнес-центру та Національного будинку органної та камерної музики. Експерти попереджають, що це може сприяти подальшому руйнуванню святині.

За словами юриста Володимира Тарасюка, який є представником опікунської ради по відновленню київського костелу, стан костелу св. Миколая значно погіршило протиправне будівництво офісного центру буквально при самому храмі. Брак організованої системи відведення стічних вод деструктивно впливає на фундамент костелу. 

Опікунська рада костелу з сумом констатує брак відповідальності та конкретних рішень зі сторони владних інституцій, які вже більше як рік тому обіцяли повернути храм парафіяльній спільноті. Крім того, здійснено ще один крок, який викликає обурення вірян. 

У суботу, 21 січня, у дворі костелу було виявлено облаштовані наземні комунікації – електричні кабелі вмонтовані у 250 мм пластикові труби, прокладені з внутрішнього двору храму до сусідньої офісної будівлі, розташованої за адресою: вул. Велика Васильківська, 77-А. Зі слів головного інженера Національного будинку органної і камерної музики (балансоутримувача Миколаївського костелу) стало відомо, що вказані комунікації призначені для автономного електрозабезпечення сусіднього офісу від дизельного генератора, який заплановано встановити безпосередньо під вікнами у дворі костелу.

Представниця парафіяльної ради Ніна Колодій зазначає, що проходження цих труб не даватиме змоги повноцінно функціонувати волонтерському центру, що активно діє при парафії. Крім того, сприятиме подальшому руйнуванню будівлі костелу. «Як це не сумно відзначати, але саме таким чином наша держава привітала парафіян костелу св. Миколая зі святом Соборності України… В час, коли наші воїни на полі бою ціною власного життя виборюють для нас перемогу та незалежність, деякі можновладці вважають, що в їх житті нічого не змінилося і продовжують знущання над святинею і далі», – зазначає парафіянка.

Київ: бізнес-центр та НБОКМ не повинні руйнувати святиню   

«Так не шанувати храм, то вже дійсно занадто. Всяке бачив, але таке, щоби двома 25 см трубами перегородити пожежний проїзд, то суттєве порушення, фактично то наша територія», – розповідає парафіянин Петро Вілік.  

Справа зрушила з місця, коли парафіяни почали протестувати проти такого свавілля. Труби почали закопувати. Однак далі залишається відкритим питання встановленого під вікнами костелу дизельного генератора. На думку юриста парафії та представника опікунської ради дозвіл директора НБОКМ на встановлення у дворі костелу генератора – це кульмінація знущання над святинею та приклад «збереження і охорони» пам’яток культури. Його шум, викиди та вібрація не лише перешкоджатимуть вірянам, а й негативно впливатимуть на технічний стан і так напівзруйнованого костелу.   

Схожі новини:

Поширити новину: