100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

У вівторок, 22 лютого, у Києві відбулась прес-конференція для представлення актуальної ситуації святині та пригадування, що за 100 днів має відбутись подія, що відновить історичну справедливість. Багатостраждальний храм повернеться до своїх законних власників.

У прес-конференції взяли участь: ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB, настоятель парафії св. Миколая о. д-р Павло Вишковський ОМІ, філософ-науковець Сергій Чаплигін, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Володимир Тарасюк, громадський діяч та від 2014 року офіційний перемовник від України – Юрій Тандіт, заслужена артистка України – органістка Ольга Дмитренко.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Зустріч із журналістами розпочалась молитвою, яку провів єпископ Віталій Кривицький SDB, аби всі сторони у процесі повернення костелу у власність релігійної громади «відкрились на правду та чинили діла правди». Єпископ пригадав, що внаслідок трагічних подій, які пов’язані з пожежею у вересні 2021 року було перейдено Рубікон, тобто розпочався невідворотний процес. «Тож сьогодні ми маємо можливість об’єднати зусилля зі світом культури та йти далі. Те, що сталося хай не буде каменем спотикання, а місцем єднання», – підкреслив єпископ Кривицький.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Настоятель парафії отець Павло Вишковський ОМІ розповів про попередніх настоятелів, які часто поплатилися за цю святиню своїм життям. Через 30 років поневірянь та тяганини з представниками влади віряни врешті зможуть отримати те, що римо-католики спорудили власнимим зусиллями та за власний кошт – храм, який є місцем молитви та Божим домом. Отець Вишковський повідомив, що на 1 червня до костелу св. Миколая запрошено гостей з-за кордону, які протягом тривалого часу стежать за ситуацією навколо костелу. Окреме запрошення також надіслано президенту України Володимиру Зеленському для вручення ключів від костелу парафії.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Під час конференції було анонсовано створення Опікунської Ради – уповноваженого колегіального, представницького, консультативного органу парафії св. Миколая, який сприятиме дотриманню церковних канонів, залученню найкращих архітектурно-реставраційних практик з метою відновлення храму до його первинного стану, функціонального використання й повернення Церкві.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Сергій Чаплигін пригадав про довгу історію обіцянок повернути храм вірянам та наголосив на тому, що храм був зведений на кошти вірян та благодійників.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Ольга Дмитренко розповіла про призначення органу, який є дуже незвичайним інструментом та можна назвати «голосом Бога». Якщо говорити про найкраще місце для органу у храмі, то це, з огляду на акустику, балкон над входом до костелу, як це було на початку історії храму. Натомість пані Дмитренко нагадала, як у 80-х роках орган встановлювали у пресвітеріумі. На той час, за її словами, такий крок – це була єдина можливість, аби зберегти храм до наших часів.

100 днів до повернення костелу св. Миколая у лоно Церкви

Юрій Тандіт наголосив, що у цей непростий час, який зараз переживає наша Батьківщина, суспільство переживає процес консолідації, цьому також сприятиме повернення костелу в лоно Церкви. Адже люди у час небезпеки все більше шукають Бога. Тепер, коли храм повернеться у розпорядження парафії це сприятиме пробудженню та відновленню парафіяльного життя. Як не прикро, але останнім часом парафіяльна спільнота перебувала у храмі на «пташиних правах».

Нагадуємо, усі президенти України, починаючи від Л. Кравчука обіцяли подолати наслідки злочинного комуністичного режиму й повернути костел св. Миколая у користування вірянам. Обіцяли навіть у 2001 році святому Папі Римському Йоану Павлу ІІ. Але лише за каденції Володимира Зеленського, після минулорічної вересневої трагедії, влада взяла на себе зобов’язання відновити історичну справедливість й повернути загарбаний більшовиками костел його законному власнику – римсько-католицькій парафії св. Миколая в Києві. Крім відповідного розпорядження уряду, між МКІП та парафією св. Миколая укладено Меморандум про передачу святині Церкві не пізніше 1 червня цього року.

Схожі новини:

Поширити новину: