Ще одне чудо Матері Божої Остробрамської у костелі св. Миколая в Києві

Ще одне чудо Матері Божої Остробрамської у костелі св. Миколая в Києві

Настоятель парафії св. Миколая у Києві, яка досі чекає завершення процесу повернення храму вірянам, отець Павло Вишковський ОМІ розповідає про ще одне чергове чудо, якого досвідчив з іконою Богородиці, що чудесним чином вціліла під час пожежі у вересні 2021 року.

«Знімаючи зі звороту полотна частки розплавленого металу, я спочатку думав, що це срібна фарба. Я таке бачу вперше. Бо ані полотно не пропалене розплавленим металом, ані фарба не пошкоджена», – говорить здивований реставратор Андрій Афанасьєв, якого отець Вишковський попросив трохи відновити ікону Божої Матері Остробрамської перед Її святом, яке відбудеться в костелі св. Миколая у середу, 16 листопада. Богослужіння о 18:00 очолить архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні.

«Ми хочемо подякувати Пресвятій Діві Марії за Її присутність посеред нас. Як показують дослідження, ця ікона Божої Матері Остробрамської, є така давня, як і наш костел св. Миколая. Можливо, саме тому, коли віряни у 1991 році молилися на сходах перед зачиненими дверима костелу впродовж декількох місяців, отець Ян Крапан, тодішній настоятель парафії св. Олександра, приїхав з цією іконою і передав її парафії. Адже до моменту закриття костелу у 1938 році один із його бічних вівтарів був присвячений Божій Матері Остробрамській, де була дуже подібна ікона. Ймовірно, це оригінальна ікона з нашого храму, і хтось з парафіян перед більшовицьким грабежем заховав її, а згодом передав отцю Крапану, і відтоді Божа Матір Остробрамська завжди з нами. Коли ікону повісили над державним органом, на видному місці святині, то держпрацівники багато разів намагалися її усунути, але за кожним разом парафіяни знову її там розміщували. І ось під час пожежі 3 вересня 2021 року орган згорів дотла. Водночас вогонь не пошкодив нічого з сакральних речей.

Велике чудо Бога – великий знак для наших урядовців, які впродовж усіх 30-ти років постійно те і робили, що відписували: причиною неповернення святині парафії є «державний орган», який неможливо перенести в інше місце, бо він «збудований» саме для цієї будівлі у 1980-ті.

Бог може все. Він вчинив так, що полотняна намальована ікона, яка опинилася 3 вересня в епіцентрі вогню, не лише не згоріла, а й затримала на собі сплавлений метал органних металевих труб. Водночас Бог терпляче очікує, коли ж врешті сокрушаться скам’янілі серця чиновників, даючи все нові і нові знаки своєї присутності і сили у цьому святому і стражденному місці», – підсумовує священник.

Джерело: сторінка отця Павла Вишковського

Схожі новини:

Поширити новину: