Екуменічні молитви у Мукачеві: єдність – це цінність

Екуменічні молитви у Мукачеві: єдність – це цінність

23 січня екуменічні молитви у Мукачеві розпочалися міжконфесійним молебнем у римсько-католицькому кафедральному соборі св. Мартина.

Про це пише Мукачівська дієцезія.

Очолив спільну молитву Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії РКЦ єпископ Микола Лучок ОР. Роздуми про Боже слово виголосив пастор Християнської Євангельської Церкви «Нове Творіння» Петро Бабій. В екуменічній молитві також взяли участь священники Мукачівської дієцезії РКЦ, Мукачівської греко-католицької єпархії, Закарпатської Реформатської Церкви, Християнської Євангельської Церкви Живого Бога, Християнської Реформатської Церкви.

У наступні три дні подібні молитви були проведені у греко-католицькій церкві Зіслання Святого Духа, Церкві Живого Бога та реформатському храмі.

В останній день проповідь виголосив мукачівський парафіяльний вікарій отець Євген Фізер. Першим, про що він сказав – це цінність єдності. «За цінності люди готові віддати життя і якщо ми тепер тут, то для нас є цінною єдність», – наголосив проповідник. Звернувши увагу на почуте слово Євангелія, а були зачитані заповіді блаженства, о. Євген скерував думку до Божого погляду на життя: «Ісус каже: ти можеш щасливим, плачучи, і будучи убогим… Коли приймаєш Святого Духа, коли ти з Богом, тоді ти можеш бути щасливим, навіть переживаючи різні труднощі».

Молитва за єдність християн згуртувала всіх до спільного благання про мир у серці кожного, у нашому місті та у всій країні. Адже цьогоріч Тиждень молитов за єдність християн відбувся в умовах російської агресивної війни проти України.

«Важливо, щоб молилися разом за єдність християн», – каже мукачівський настоятель отець Іштван Погань.

Спільна молитва тепер єднає не просто представників різних громад міста, але також об’єднує місцевих жителів з тими, котрі були змушені покинути рідні міста. Майже у кожній спільноті помітні нові обличчя – люди прагнуть Бога та приходять на богослужіння.

«Щороку у січні місяці я очікую на той тиждень, коли у храмах міста Мукачева відбуваються екуменічні молитви за єдність християн. Розповідаю про ці богослужіння своїм друзям, знайомим і колегам та запрошую їх піти зі мною. Ці молитви сповнюють неймовірними емоціями радості і любові. Відчувається велич Бога, Його присутність і те, як Він керує нами та єднає. Ми перебуваємо в тій єдності, яка нам потрібна, – поділилася своїми враженнями парафіянка римсько-католицького собору св. Мартина Вікторія Голіш. – Дивлячись на священників різних конфесій, бачачи їх повагу один до одного, із захопленням слухаючи проповіді, молитви та прохання ще і ще раз переконуюся, що Бог єдиний і великий. Дуже цікаво бути присутнім на богослужінні у храмі іншої конфесії, милуватись красою, відчувати себе бажаним гостем, якому раді. Щороку на цих молебнях особливо вирізняється спів хору в усіх церквах, ніби хтось додатково їм підспівує. Всі ми – різні, але сповідуємо ті самі цінності, маємо однакові прохання, молимось і прославляємо єдиного Бога».

Нагадаємо, що тему та тексти, призначені для роздумів на тиждень молитов за єдність християн, приготувала цього року група християн із США.

Текст і фото: Тетяна Решетар

Відео: Veritas

Схожі новини:

Поширити новину: