Звернення ВРЦіРО до учасників засідання Радбезу ООН

Звернення ВРЦіРО до учасників засідання Радбезу ООН

Звернення глав Церков і релігійних організацій до учасників засідання Ради Безпеки ООН 17 січня 2023 року

Вельмишановні пані й панове,

Ми, представники релігійних організацій України, звертаємося до вас від імені мільйонів своїх вірних, які під російськими ракетами й снарядами моляться, трудяться і захищають найцінніший Дар Божий – життя на нашій землі, права людей та їхню гідність.

Війна принесла цим людям колосальні страждання, причому свобода людей, їхні релігійні переконання ставали чи не першою мішенню російських окупантів. За одинадцять місяців ними зруйновано чи сплюндровано понад 270 храмів і сакральних споруд, вбито і замордовано десятки священнослужителів. Всюди, куди приходить Росія, приходить кінець релігійній свободі. Там, де Росія, там катують «неправильних» православних, збиткуються з католиків, ув’язнюють на немислимі навіть у радянські часи терміни за релігійні переконання мусульман, примушують протестантів тікати за кордон від неминучих репресій, переслідують Свідків Єгови.

Тому наші вірні б’ються на фронті, крім іншого, ще й за те, щоби Україна й надалі залишалася країною, де за всю історію її незалежного існування не було закрито жодного молитовного будинку, де кожний має право вірити у те, що він вважає гідним віри, де релігійні меншини почуваються так само комфортно, як і Церкви, що об’єднують мільйони вірян. Де, зрештою, завжди знаходили прихисток переслідувані на релігійному ґрунті з багатьох країн, а досягнення України у сфері свободи совісті є визнаними у всьому світі.

Ми користаємося нагодою звернутися до міжнародної спільноти, щоби вона почула наш заклик: найбільше, що можуть зробити народи заради утвердження свободи совісті в Україні, ‒ це допомогти українцям вистояти проти російської навали, яка несе смерть, рабство, темряву і релігійні утиски.

Київ, 17 січня 2023 р.

Джерело: Державна служба з етнополітики та свободи совісті України

Схожі новини:

Поширити новину: