Єпископ Ян Собіло: треба молитися, щоб світ не забув про війну в Україні

Єпископ Ян Собіло: треба молитися, щоб світ не забув про війну в Україні

Перед обличчям загострення гуманітарної кризи, спричиненої війною і, особливо, обстрілами об’єктів критичної інфраструктури з боку Росії, слід молитися про те, щоб світ не забув про війну, тобто, щоб пам’ятав, що там є конкретні люди, які страждають. На цьому наголосив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, який нещодавно здійснив подорож до Риму, під час якої зустрівся також зі Святішим Отцем.

«Україна має місію від Бога об’єднувати всіх християн. І я вважаю, що тепер в світі немає подібного місця, де б цей процес об’єднання відбувався на такій швидкості», – зазначив в інтерв’ю для Vatican News єпископ-помічник Харківсько-Запорізький Ян Собіло, якого Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані 17 листопада 2022 р. разом з архієпископом митрополитом Львівським Мечиславом Мокшицьким.

Єпископ Ян Собіло, який здійснює своє служіння у Запоріжжі, висловив радість і вдячність Богові за те, що йому вдалося здійснити подорож до Риму і Ватикану, подякувати Святішому Отцеві за підтримку і допомогу. Він згадав також про акцію «Папа для України», яка була започаткована 2016 року і за яку владика Ян був відповідальний. Завдяки цій ініціативі допомогу отримали також численні мешканці тих територій, які тепер є окупованими.

Гуманітарної допомоги треба ще більше

Розповідаючи про поточну гуманітарну ситуацію та основні потреби мешканців Запоріжжя, єпископ Ян Собіло підкреслив, що з настанням зими гуманітарної допомоги потрібно ще більше. Якщо в селах люди мають більше можливостей обігріти приміщення, приготувати їжу і дістати воду, то у великих містах, в багатоповерхівках, при відсутності основних комунальних послуг, ситуація може стати катастрофічною, особливо, якщо російська армія не припинить обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури.

Єпископ Ян Собіло: треба молитися, щоб світ не забув про війну в Україні

«Наприклад, тепер ми їздимо до Оріхова, який вже понад пів року не має ні електроенергії, ні газу, ні води, тому мешканці, які там залишилися, живуть тільки з того, що ми їм привозимо», – розповів єпископ, додаючи, що в Запоріжжі вони також допомагають переселенцям і мешканцям, які залишилися в місті. «Люди не мають праці, бо багато підприємств не могли надалі провадити тут свою діяльність і переїхали в інші місця, – наголосив він. – Тому треба молитися, щоб світ не забув про війну, тобто, щоб бачив, що там є конкретні люди, які страждають».

Сила молитви

«Військові розповідають такі випадки, коли, наприклад, впала ракета і їх всіх мало би знести, а вона не розірвалася. Хлопці прямо говорять: “Хтось вимолив. Може наші матері, наші дружини, наші діти, які моляться за нас, вірні, які моляться в парафіях”», – зауважує владика Ян Собіло, висловлюючи переконання у тому, що перемога наступить, але це залежить також і від нашої молитви. За його словами, важливо також не витрачати часу на дрібниці, а організовувати різного виду допомогу, бо навіть військові, коли бачать таких людей, які трудяться з любов’ю і відданістю й не шкодують ні свого здоров’я, ні часу, ні грошей», то їм це дає зрозуміти, що вони не марно захищають свою батьківщину, бо вона має гарне майбутнє.

Україна – місце будування єдності

«Ще в 2014 році, коли розпочалася війна, ми почали більше молитися разом», – зазначає єпископ-помічник Харківсько-Запорізький, розповідаючи про те, як відбувається співжиття між різними конфесіями, релігіями і культурами в цей складний період. Міжконфесійні молитви, за його словами, вже стали в місті звичним явищем. «Україна має таку місію від Бога об’єднувати всіх християн, – наголосив він. – І я вважаю, що цей процес об’єднання вже розпочався. Раніше кожен захищав свої традиції, свій стиль молитви, “бо це не наше, це чуже”, а тепер бачу, що основним є молитися, збиратися навколо Господа всі разом – і православні, і греко-католики, римо-католики, протестанти, Вірменська Церква – всі об’єднуємося, молимося, маємо регулярні зустрічі, і Бог діє. І бачу, що тепер в світі такого другого місця в світі, як Україна, немає, де б цей процес об’єднання відбувався на такій швидкості».

Схожі новини:

Поширити новину: