Папа прийняв у Ватикані архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископа Яна Собіло

Папа прийняв у Ватикані архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископа Яна Собіло

Ієрархи з України подякували Папі за духовну ту матеріальну близькість, отримавши запевнення у його постійній молитві та зусиллях на завершення війни.

Про це пише Vatican News.

У четвер, 17 листопада 2022 р., Папа Франциск прийняв у своєму робочому кабінеті в Апостольському палаці у Ватикані Преосвященного Мечислава Мокшицького, архієпископа-митрополита Львівського латинського обряду, в.о. голови Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні, та єпископа-помічника Харківсько-Запорізького Яна Собіло, який здійснює своє служіння в Запоріжжі. Разом з ними були о. Андрій Легович і о. Томаш Надбережний.

Папа прийняв у Ватикані архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископа Яна Собіло

Це була перша зустріч очільника українського римсько-католицького єпископату зі Святішим Отцем після початку широкомасштабної війни. Під час розмови ієрархи з України подякували Папі за його молитовну близькість, зусилля на користь миру та за матеріальну солідарність з боку Святого Престолу та Католицької Церкви, представивши йому служіння Церкви в актуальних обставинах і поновивши запрошення відвідати Україну.

Архієпископ Мокшицький розповідає про зустріч з Папою:

«Ми сьогодні відзначаємо 30-ту річницю відновлення дипломатичних відносин між Святим Престолом та Україною. Це дуже важливо для держави та для Католицької Церкви в Україні. Під час зустрічі з Папою Франциском я також хотів подякувати за цю його близькість, його підтримку українського народу, Католицької Церкви в Україні, його щоденні молитви, бо він у них нас завжди запевняє. А також за всі промови чи під час аудієнції в середу, чи після молитви «Ангел Господній», чи під час інших подій. Він завжди памятає про нас, за народ який страждає у цій несправедливій та важкій війні. Він запевнив мене і єпископа Яна Собіло, який приїхав із Запоріжжя, що він дуже переживає, щодня єднається з нами, страждає з нами, і з ким би він не зустрічався, завжди про це говорить, щоби зупинилася ця війна, щоби прийшов такий довгоочікуваний мир. Я дуже дякував йому і за гуманітарну підтримку, бо він через кардинала Конрада Краєвського допомагає Україні й Католицькій Церкві. Це дуже важливо. Наш народ багато страждає, ресурси закінчуються. Буде потрібно, аби цілий світ допомагав Україні гуманітарно. Я поновив запрошення Святішого Отця до України. Він сказав, що про це думає і це колись відбудеться. Наприкінці Святіший Отець просив передати його вітання, пам’ять у молитві, а також пастирське та апостольське благословення», – розповів архієпископ Мокшицький.

Папа прийняв у Ватикані архієпископа Мечислава Мокшицького та єпископа Яна Собіло

Єпископ Ян Собіло поділився враженнями про зустріч зі Святішим Отцем:

Я дуже радий, що вдалося мені виїхати, доїхати до Риму, подякувати Богу за опіку над Україною, подякувати Папі Франциску, який вже вісім років нагадує цілому світу про війну. Особливо після 24 лютого Папа на всіх аудієнціях згадує про несправедливу війну. Радий, що я можу бути на Радіо Ватикану тому, що ваше радіо єдине вже 8 років інформує про ситуацію в Україні. Західний світ готовий був забути про війну, не говорити, але так як Папа регулярно нагадує, так і Радіо Ватикану доносить до всіх людей цілого світу інформацію про ситуацію в Україні. Тому цей мій візит – це бажання від щирого серця подякувати за все те, що Папа, Радіо Ватикану і Ватикан роблять для України, за допомогу, за яку я був відповідальний у 2016 році в акції «Папа для України». Цю допомогу отримало багато людей на цій території, яка зараз є тимчасово окупована», – розповів єпископ Собіло.

Схожі новини:

Поширити новину: