Єпископ з Каліша: цьогоріч найкращий час, щоб нарешті приїхати

Єпископ з Каліша: цьогоріч найкращий час, щоб нарешті приїхати

У Вищій духовній Семінарії св. Йосифа в Брюховичах тривають дні духовної віднови для священників Львівської архідієцезії, які провадить єпископ-помічник Каліської дієцезії Лукаш Бузун OSPPE.

Інтерв’ю з реколектантом опублікувало CREDO.

Єпископ приїхав до Львова на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького.

CREDO вдалося поспілкуватися з єпископом Лукашом Бузуном, розпитати, чи не було йому страшно їхати в Україну під час війни, чи складно проводити реколекції для священників та яку тему він обрав для наук.

Наскільки складно було прийняти запрошення приїхати в Україну у воєнний час?

Архієпископ Мечислав запрошував мене приїхати і провести реколекції для священників Львівської архідієцезії ще декілька років тому. Але так якось складалося, що я не міг – у мене вже були заплановані інші реколекції. Але цьогоріч я подумав, що цей час найкращий, щоб нарешті приїхати. Я відчув, що маю тут бути. Тож зателефонував до митрополита і сказав, що з радістю приїду до Львова. Маю визнати: я люблю вести реколекції, хоча проводити їх для священників – це нелегке завдання.

Які виклики стоять перед єпископом, який готується проводити реколекційні науки для священників?

Перш за все треба багато молитися, роздумуючи над тим, як я сам функціоную – як єпископ, як монах, як той, що виконує різні служіння. Визначити у світлі Божого слова, що у цьому всьому важливо для мене. Що я можу сказати від себе.

Яку тему Ви обрали?

Шлях, яким я би хотів піти разом зі священниками під час цих реколекцій, – бо треба сказати, що це спільна справа і тих, хто бере участь, і того, хто проводить. Це нагода задуматися над покликанням священника у тій ситуації, в якій ми живемо. Дуже сподіваюся, що ми дозволимо Святому Духові себе провадити, і як спільнота священників, у гарній атмосфері, пройдемо цей шлях духовної віднови.   

У реколекціях беруть участь 50 дієцезіяльних священників та отців із різних чернечих згромаджень, які працюють у Львівській архідієцезії.

Схожі новини:

Поширити новину: