Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею

Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею

16 листопада, у день спомину Матері Божої Остробрамської, у парафії св. Миколая відбулась подячна Свята Меса за опіку Богородиці над парафією. Також цього дня до парафії передали реліквії св. Терези з Калькутти. 

Як повідомлялося, ікона Матері Божої Остробрамської, яка в парафії вважається історичною, незважаючи на те, що була фактично в епіцентрі пожежі, вціліла. На зворотній стороні ікони знайдені решти розплавленого металу від органу.

Святкування очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас, який родом з Литви, де особливо вшановують цю ікону. 

Перед Святою Месою відбувся молебень до Матері Божої Остробрамської за Україну, захисників та постраждалих від війни, а також за навернення ворогів. 

Після молебню парафії були урочисто передані реліквії – частинки одягу св. Матері Терези з Калькутти. Відповідний декрет прочитав папський посланець в Україні.   

Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею

Настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ розповів про історію з реліквіями св. Матері Терези. Коли отець Вишковський просив Сестер Матері Терези про молитву в намірі повернення храму парафії, адже міністерство культури не дотримало своєї обіцянки, то сестра настоятелька сказала: «Отче, потрібно Вам у парафію мощі св. Терези з Калькутти, то тоді точно повернуть храм». Крім того, Мати Тереза, яка вважається покровителькою вбогих, стане покровителькою тих харитативних служінь, які плануються у парафії: двічі на тиждень у парафії годуватимуть бідних, а в нижньому храмі планується створення центру психологічно-духовної допомоги для постраждалих від війни.

Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею

У проповіді Апостольський нунцій звернув увагу присутніх на силу наших слів та вагу молитви.  

«З книги Одкровення ми почули опис неба, який дає нам апостол Йоан. Він починає славу, що в небі відчинилися двері, і Йоан побачив всю славу Бога, якому ангели співають «Свят, Свят, Свят Господь Вседержитель». Вимовляти ці слова це не значить вимовляти звуки людськими устами. Ми знаємо, що слова освячення хліба і вина, які виголошують під час Меси, змінюють суть хліба і вина, які стають Тілом і Кров’ю Ісуса Христа. Так само, коли ми вимовляємо слова «Свят, Свят, Свят» і приписуємо їх Господу, ті самі двері відкриваються для нас, наш дух може бачити, або принаймні відчувати славу Божу. Це сила слів. Результат залежить від того, якою мірою ми хочемо прийняти, віддати їх силу. Господи, нагадуй нам про цю велику силу, яку таять священні слова.  

Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею

Щось подібне відбувається з нашою молитвою до Діви Марії, яку ми згадуємо сьогодні посилаючись на знамениту ікону Остробрамську. Іноді ми спокушаємось думати, що християнське життя обов’язково має виражатися через наші діла, а молитва є лише початковою частиною нашої діяльності. Але ангели з Книги Одкровення дають нам зрозуміти, що для них хвала Бога є вже завершена дія, оскільки вона сама по собі приносить плід. З цього робимо висновок, що навіть слова і думки, звернені до Матері Божої, якщо вони щирі, приносять свій плід. Не має потреби чекати відповіді на молитву.  

Сама молитва приносить плоди, бо єднає нашу душу з Богородицею. У певному сенсі сьогоднішнє Євангеліє дає нам те саме вчення. Ісус читає думки апостолів, які вважають, що Царство Боже має відкритись дуже швидко і вчить їх притчею про вкладення мін, тобто грошей. Пояснює: той, хто не має сміливості приносити плід на отримані гроші, втратить усе, а той, хто приніс багато – отримає ще більше. Точно так само із молитвою. Коли диявол наповнює нас своїми спокусами і переконує, що лише досконала молитва приносить плоди, тоді ми ризикуємо втратити все в духовному житті. Натомість, коли ми маємо сміливість вкласти те небагато, що маємо, ті бідні маленькі молитви, які ми маємо, ми отримуємо ще більше благодаті. Тому сьогодні ми молимось одне за одного, щоб бути відважними в молитві, і в молитвах до Бога в Трійці, і в тих, в яких звертаємось до Матері Божої або святих, яких згадуємо сьогодні: св. Терези Калькутської, Гертруди Великої, Маргарити Шотландської, Агнеси Асізької. Усі ці молитви єднають нас із Богом, і наповнюють не лише наші серця та розум, а набагато більше, вони наповнюють нас самим Богом і ми стаємо подібними до тих ангелів, які неустанно співають: «Свят, Свят, Свят».  

На завершення Святої Меси Апостольський нунцій зачитав молитву за заступництвом св. Терези з Калькутти. Зібрані мали нагоду вшанувати реліквії, які відтепер постійно перебуватимуть у парафїі. 

На урочистості також вже можна було побачити відреставровану ікону Матері Божої Остробрамської, яку можна по праву назвати хранителькою цієї парафії, адже вона там була з самого початку. Навіть один із бічних вівтарів був присвячений Матері Божій Остробрамській. У час особливих переслідувань ікону сховали парафіяни, а у 1991 році отець Ян Крапан передав ікону назад парафії. Від цього часу ікону повісили у пресвітеріумі, куди радянська влада поставила орган. У вересні 2021, коли сталася пожежа, ікона чудом вціліла, адже музичний інструмент згорів дотла.  

Архієпископ Кульбокас: молитва приносить плоди, бо єднає душу з Богородицею
Ікона до і після реставрації

Нагадуємо, майже рік тому був підписаний Меморандум що мав довести до логічного завершення справу повернення святині вірянам. Однак досі, на жаль, парафія зустрічається з численними перешкодами та бюрократичними процедурами.

Схожі новини:

Поширити новину: