Архієпископ Мокшицький: зробімо все, щоб мати ключ до Неба

Архієпископ Мокшицький: зробімо все, щоб мати ключ до Неба

1 листопада, в урочистість Всіх Святих архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові. Там численно зібралися місцеві вірні львівських громад, а також приїхали паломники з України та Польщі, котрих привітав митрополит. Зокрема, присутню Генерального консула РП у Львові Елізу Дзвонкєвіч.

Про це пише Львівська архідієцезія.

У проповіді архієпископ сказав: «Сьогодні, стоячи на цьому кладовищі, я боюся, що багатьом, хто сьогодні йде дорогою зла, готується саме така доля. Я побоююсь, що сьогодні пекло відчинило свої ворота і приймає тих, хто, відмовившись від миру, розпочав війну. Я побоююсь, що сьогодні вороги людей, які хочуть жити у свободі та безпеці, прямують до пекла. Я побоююсь, що кожна війна бере свої жертви та приносить плід зла.

Тому вкотре варто закликати до роздумів тих, хто любить не людей, а лише свої хворі амбіції. Треба пригадати, що злочин Каїна веде не до неба, а на вічне прокляття.

Дорогі брати і сестри!

У Урочистість Всіх Святих варто усвідомити, що померлі вже не мають жодного впливу на те, що з ними відбувається. Вони можуть тільки насолоджуватися вічним щастям на небі, можуть прагнути відкритих обіймів Отця в чистилищі або страждати від вічного прокляття в пеклі. У них більше немає вибору. Але ми його все ще маємо. Це ще залежить від нас, куди ми потрапимо після смерті. Тому зробімо все, щоб мир і свобода стали багатством нашого життя. Щоб у нас був ключ до Неба, коли ми любимо себе та інших. Давайте, однак, покинемо все, що є ненавистю, війною та прокляттям, бо таке життя лише відкриває пекло.

Отже, у наших власних руках вибір, чи хочемо ми бути врятованими чи проклятими. Давайте жити так, щоб здобути небо. Нехай Бог запросить нас у щасливу вічність. Амінь».

Після спільної молитви, покладення квітів і лампадок архієпископ Мечислав Мокшицький очолив молитовну процесію алеями Личаківського кладовища. Зокрема було віддано шану на меморіалі УГА та на похованнях воїнів, котрі загинули в АТО.

За сприяння Генерального консульства Польщі у Львові вже 18-й раз 1 листопада відбулася акція «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». Були запалені лампадки на могилах померлих.

Текст і фото: Олександр Кусий

Схожі новини:

Поширити новину: