Італія: збір коштів на опріснювачі води для прифронтового Миколаєва

Італія: збір коштів на опріснювачі води для прифронтового Миколаєва

Громадські організації, що входять до мережі «Stopthewarnow», між якими також є католицькі асоціації, організували кампанію на підтримку зусиль, спрямованих на забезпечення мешканців Миколаєва питною водою.

Про це пише Vatican News.

Знищення інфраструктурних об’єктів російськими ракетами та снарядами причинилося до надзвичайного стану з водозабезпеченням у місті Миколаєві на півдні України, розташованому всього за кількадесят кілометрів від лінії зіткнення. Вода, що тече з кранів, не завжди придатна для технічних потреб, вже не кажучи про пиття та приготування їжі. У цьому мали нагоду переконатися представники мережі «Stopthewarnow», яка згуртовує понад 175 італійських громадських організацій, особисто відвідуючи портове місто, до якого вони наприкінці літа привезли два опріснювачі води.

Досвід спілкування з мешканцями та представниками влади міста спонукав італійських активістів запустити кампанію на підтримку миколаївчан у їхніх базових потребах, до яких належить доступ до води. Метою акції є зібрати кошти на придбання та встановлення двадцяти опріснювачів. «Ми повинні постаратися пробурити свердловини ще перед тим, як випаде сніг і замерзне ґрунт», – зазначає Джанп’єро Кофано, член Спільноти святого Йоана ХХІІІ та координатор мережі «StopTheWarNow», пояснюючи, що вони поставили перед собою завдання поставити мікропріснювати в різних частинах міста, щоби дати населенню доступ до питної води.

Спільнота святого Йоана ХХІІІ не випадково є координатором проекту, адже її члени вже віддавна присутні на місці, а тому зможуть контролювати виконання робіт. Загальна вартість проекту становить півмільйона євро, що включає придбання, встановлення та експлуатацію апаратів. Організації, що входять до мережі, розпочали збір коштів. «Це те, про що читаємо в Євангелії: я мав спрагу, і ви напоїли мене, я був голодний, і ви мене нагодували, у в’язниці був, і ви відвідали мене. Щоби виявити близькість цим людям, ми поїхали до них, ми на власні очі бачили, чого вони потребують, – розповів інформагентству SIR Джанп’єро Кофано. – Але не допомога є нашою головною метою. Наша головна місія – розділити страждання, перебувати поруч з цими людьми, які страждають. Мені важко дивитися з оптимізмом на наступні місяці, я дуже стурбований», – додає він.

Схожі новини:

Поширити новину: