Папа: сприяти усвідомленню відповідальності всіх охрещених за Церкву

Папа: сприяти усвідомленню відповідальності всіх охрещених за Церкву

Про співзвучність харизми Маріянхіллських місіонерів і синодального процесу, яким ступає Церква, говорив Папа Франциск, зустрічаючись із генеральною капітулою цього згромадження.

Про це пише Vatican News.

«Сьогодні, як завжди, потрібна вода Святого Духа, не тільки для того, щоби праця наших рук приносила плоди, але, насамперед, для того, щоби пом’якшувати ґрунт нашого серця», – сказав Папа Франциск, приймаючи в четвер, 20 жовтня 2022 р., учасників Генеральної Капітули Згромадження Маріянхілльських Місіонерів. Згадане згромадження зродилося сто років тому у Південноафриканській Республіці на основі трапістського монастиря в Маріянхілл, абат якого Франц Пфаннер вирішив пристосувати строгі трапістські правила до місіонерських потреб, давши початок новій чернечій родині, яка також має жіночу гілку та активно залучає до місіонерської праці мирян.

Співвідповідальність всіх охрещених

Святіший Отець побажав учасникам капітули, аби їхні постанови утверджували згромадження в його основоположній харизмі, що «поєднує вірність євангельським радам із запалом задля поширення Євангелія». Він зауважив, що тема капітули «Солідарність: покликані мати одного духа та одну мету» є особливо актуальною в контексті синодального процесу, що триває в Церкві. «Цей церковний шлях має на меті сприяти сопричастю, участі та місіонерському заанґажуванню всіх охрещених завдяки процесові духовного розпізнавання, зосередженому на зустрічі, слуханню та роздумам, аби досягати дедалі більшої відкритості на новизну Святого Духа та на Його підказки», – сказав Наступник святого Петра, назвавши одним із суттєвих елементів цього процесу «розвиток більшого почуття співвідповідальності мирян за життя і майбутнє Церкви».

Уважні до голосу Святого Духа

Святіший Отець зазначив, що історія цього згромадження дає свідчення того, як проповідування Євангелія супроводжувалося зусиллями, спрямованими на те, щоби сприяти автохтонним покликанням, цілісному розвиткові в місцевих громадах, почуттю відповідальності за спільне благо. В цьому світлі Папа заохотив до «постійного душпастирського навернення», яке відображатиметься у кожному вимірі життя та діяльності, наголошуючи на тому, що «якщо синодальність, до якої Церква покликана в наш час, означає прямувати вперед разом і слухати разом, то без сумніву, першим голосом, до якого ми повинні прислухатися, повинен бути голос Святого Духа».

Святіший Отець нагадав про епізод із життя абата Пфаннера, якого особливо вразила історія встановлення обеліска посеред площі Святого Петра: незважаючи на величезні людські зусилля, його вдалося вберегти від падіння лише завдяки тому, що поливалося водою канати. За словами Папи, також і сьогодні необхідна «вода Святого Духа», не тільки, щоби довести до успішного завершення працю рук, але для пом’якшення сердець. «Запевняю вас у моїй молитві за те, щоби через нове влиття Святого Духа ваша капітула принесла щедрі плоди для Місіонерів з Маріянхілл у святості та вірному служінні Євангелію», – сказав він, побажавши «пом’якшення» сердець милосердною любов’ю.

Схожі новини:

Поширити новину: