Єпископ Ян Собіло про об’явлення в Меджугор’ї та вінок Марії для України 

З нагоди 45-ї річниці об’явлень Матері Божої в Меджугор’ї єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло відвідав це місце особливого паломництва. У розмові владика поділився досвідом особистої молитви та розповів про символічний вінок Богородиці, який привіз в Україну. Оскільки до подій у Меджугор’ї люди ставляться по-різному, єпископ також дав власну оцінку цьому духовному феномену та звернувся до тих, хто сприймає повідомлення про об’явлення з пересторогою або сумнівом. 

Екселенціє, останніми днями Ви перебували в Меджугор’ї та брали участь у молитвах під час Дев’ятниці перед річницею об’явлень Богородиці. Поділіться, будь ласка, як проходили ці молитовні дні та як Ви особисто переживали цей час?

Ці молитовні дні пов’язані з новенною. Наближається 45-та річниця об’явлень Діви Марії в Меджугор’ї, тому завжди візіонери моляться новенну. Ті, хто приїжджає спеціально на ці дні, готують своє серце на подяку Богові, який уже 45 років посилає Діву Марію, щоб вона приходила і давала нам втіху та настанову на ці дуже складні часи. Новенна завжди починається 16 червня і закінчується 24-го, тобто триває дев’ять днів приготування.

Кожного року Марія має новий формат цих зустрічей. Вони проходять на Подбрдо. Цього року Марія запросила нас на Подбрдо о десятій вечора на Розарій. Після нього, об 11-й вечора, є послання для всіх, хто зібраний. Ціла гора людей, які приїжджають з усього світу, чувають, моляться і чекають на послання. Кожного дня Марія дає завдання, особливо на наступний день – на чому маємо зосередитися. В останні три дні новенни Діва Марія просить, щоб ми молитвою, постом і подякою прославляли Бога. Тому в Меджугор’ї в останні три дні новенни ті, хто може, постять на хлібі та воді. 25 червня буде святковий день – відзначатимуть 45-ту річницю об’явлень у Меджугор’ї.

Це подія важлива для цілого світу, особливо для України. Тому що Марія багато уваги присвячує молитві за мир, за країни. Близько тисячі людей з України приїхало на Меджугорську новенну.

Єпископе, під час Дев’ятниці візіонери отримували послання Богородиці. Які головні заклики Марії прозвучали цього року? Чи зверталася Вона в особливий спосіб до українців?

Марія зверталася із закликом до молитви серця, щоб ми молилися за мир у серці, в родинах і між народами. Вона постійно говорить про мир. Марія наче хоче нам сказати, що перемога прийде з неба. Господь дасть нам перемогу, якщо ми об’єднаємося в молитві та будемо мати мир у серці. Тоді Господь нас захистить і дасть нам несподіване закінчення війни. Так відчувається з того, що Марія постійно закликає до молитви і посту в намірі закінчення війни.

Під час однієї з молитов Ви отримали вінок, який прикрашав статую Богородиці. Розкажіть, будь ласка, як це сталося, що означає для Вас цей знак і що Ви відчували в той момент?

Цей вінок везу до України. Маю його в машині, в коробочці. Він справді був на статуї. У тому місці, де стоїть статуя Марії, і куди вона також приходить з неба. Тобто візіонери бачать Марію живою там, де стоїть ця статуя.

Після об’явлення в п’ятницю візіонерка попросила, щоб цей вінок віддали мені та завезли до України. Це вінок від Діви Марії для України з Її молитовною підтримкою та підтримкою всіх паломників, які під час цієї новенни просять про довгоочікуваний мир у нашій країні.

Це дорогоцінний знак для України, що Діва Марія цей віночок, який був на Її голові та прикрашав Її, хоче передати нам, щоб також Божий мир прикрашав тепер нашу Україну.

Єпископе Яне, Ви неодноразово бували в Меджугор’ї. Що Вас найбільше приваблює в цьому місці? Який духовний досвід воно відкрило для Вас і чого навчило?

Там відчувається, що на цьому місці небо поєднується із землею, що Діва Марія приходить з душею і тілом. Навіть повітря має таку особливу вібрацію, відчувається щось небесне, ніби Марія приносить із собою запах і атмосферу неба. Візіонери говорять, що після кожної розмови з Марією, після кожного об’явлення, їм потрібен певний час, щоб знову функціонувати в цьому світі.

У порівнянні з тим, що нам дає Марія, яку атмосферу любові, миру і щастя приносить, усе інше потім здається дуже сірим і негарним. Коли перебуваєш поруч із візіонерами, які розмовляють з Марією, відчуваєш те, що неможливо пояснити словами, – любов Діви Марії та Бога Отця, який посилає Її, щоб Мама Небесна допомогла нам гідно пережити час нашого земного паломництва.

Тому вже з першого разу я відчув велику любов Діви Марії і стараюся щороку бути в Меджугор’ї. Уже близько 30 років я приїжджаю до Діви Марії, до Меджугор’я.

До подій і об’явлень у Меджугор’ї люди ставляться по-різному. Як Ви оцінюєте феномен Меджугор’я та що сказали б тим, хто з пересторогою або сумнівом ставиться до повідомлень про об’явлення Богородиці?

Це є сповідальниця світу. Там люди навертаються, повертаються до сповіді, Причастя, молитви на розарії, Хресної дороги та доброго християнського життя. Єпископи говорять, що в Західній Європі живуть ті парафії, з яких люди разом зі священниками їздять до Меджугор’я, бо там оживляється віра.

Я просив би всіх тих, хто коментує Меджугор’я і хто там не був, щоб не бралися його коментувати. Ми не маємо права говорити про те, чого не відчули серцем і до чого не доторкнулися. А хто був, той зрозуміє, що дійсно мільйони людей починають нове, гарне життя після глибокого навернення в Меджугор’ї.

Там є апостольський візитатор. Папа Франциск призначив спочатку архієпископа Генрика Хосера, а тепер це служіння виконує архієпископ Альдо Каваллі. Вони бачать усе на місці та підтверджують, що те, що відбувається в Меджугор’ї, є згідним з наукою Церкви.

Дивлячись на весь світ, ніде немає стільки навернень, стільки Сповідей, стільки Причасть, стільки повернень до Святого Письма, до праведного життя і молитви на розарії, як у Меджугор’ї.

Тому туди їздять і єпископи, і кардинали. Учора там був єпископ-емерит Мукачівської дієцезії Антал Майнек, також був кардинал, здається, з Албанії. Усі вони бачать, які плоди приносить це місце.

Мільйони навернених сердець по всьому світу є величезним аргументом на користь цих об’явлень. Я просив би тих, хто не знає цих об’явлень і ніколи там не був, не висловлювати поспішних суджень. Господь сам відкриє правду. Бо якщо ми говоримо про те, чого не знаємо, а потім виявиться, що ми не мали рації, то виглядатимемо дуже негарно і перед людьми, і перед Богом.

Схожі новини:

Поширити новину: