ВРЦіРО та медіарегулятор підписали Меморандум про співпрацю

ВРЦіРО та медіарегулятор підписали Меморандум про співпрацю

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк і єпископ Української лютеранської церкви В’ячеслав Горпинчук, головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, 23 травня 2023 року підписали Меморандум про співпрацю. Він став результатом досягнутих під час попередньої зустрічі домовленостей про спільні зусилля для протидії мові ворожнечі, дезінформації і напрацюванні критеріїв до інформації, яка є недопустимою для поширення в ефірі. Документ визначає напрями подальшої співпраці між інституціями.

Про це повідомляється на сторінці Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Під час підписання Меморандуму були присутні також члени і працівники апарату Національної ради та представники ВРЦіРО. Римсько-Католицьку Церкву під час зустрічі представляв голова Конференції єпископів ординарій Луцької дієцезії Віталій Скомаровський.

Метою документа є:
– культивування у медіа поваги до почуттів, прав і свобод усіх громадян нашої країни незалежно від церковної, конфесійної, релігійної чи світоглядної належності;
– протидія поширенню інформації, яка розпалює ненависть, ворожнечу чи жорстокість до окремих осіб чи груп осіб за різними ознаками;
– протистояння поширенню інформації, яка може заподіяти шкоду фізичному, психічному або моральному розвитку дітей;
– вдосконалення нормативно-правової бази та правозастосовної практики у сфері виявлення такої деструктивної інформації;
– сприяння діяльності медіа щодо забезпечення розвитку свободи слова, свободи совісті та віросповідання;
– поліпшення стану медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни у релігійній та світоглядній сферах.

«Ми дуже раді, що разом далі будемо працювати над утвердженням демократії у нашій країні, що ми порозумілися з усіх важливих питань. Наші цінності – разом далі рухаючи реформу, підсилювати, утверджувати її в медіа. Меморандум передбачає працю і наш рух у цьому напрямі», – зауважила Ольга Герасим’юк.

Єпископ В’ячеслав Горпинчук від імені ВРЦіРО подякував Національній раді за готовність співпрацювати на добро України і запевнив, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій готова допомагати усіма своїми силами та ресурсами. «Ми усі нашу Україну любимо, ми хочемо добра і процвітання. Ми молимося за мир і віримо, що він настане. Молимося за перемогу України. Нам потрібна перемога, справедливий мир», – сказав він.

ВРЦіРО та медіарегулятор підписали Меморандум про співпрацю

Національна рада і ВРЦіРО домовилися:
– взаємодіяти у визначенні концептуальних підходів і рекомендацій для медіа щодо недопущення поширення дезінформації, яка спрямована на розпалення в українському суспільстві розбрату й ворожнечі;
– працювати над критеріями інформації, яка є недопустимою для поширення в ефірі;
– протистояти й спростовувати пропагандистські наративи держави-агресора на релігійну тематику;
– сприяти медіа у створенні просвітницьких програм, які охоплювали б широке коло проблем міжцерковних, міжконфесійних відносин, історії і життя церков і релігійних організацій, у тому числі національних меншин, сприяли б духовній консолідації українського соціуму.

Спільна діяльність у рамках Меморандуму передбачає організацію та участь в інформаційно-просвітницьких заходах, у тому числі семінарах, вебінарах, навчальних курсах та інших заходах із питань, що стосуються свободи слова, свободи совісті та віросповідання, медіаграмотності, критичного мислення та інформаційної гігієни у релігійній сфері, а також діяльності суб’єктів у сфері медіа.

Меморандум набуває чинності з дня його підписання і є безстроковим.

Фото: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Схожі новини:

Поширити новину: