ВРЦіРО та національний медіарегулятор: готується меморандум про співпрацю

ВРЦіРО та національний медіарегулятор: готується меморандум про співпрацю

Як протидіяти російській пропаганді,  яким чином вплив церков та релігійних організації і довіра до них можуть слугувати розвінчанню російських міфологем, якою буде співпраця медіарегулятора із ВРЦіРО – про це йшлося на зустрічі представників членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Національної ради, що відбулася 29 березня.

ВРЦіРО представляли головуючий ради та очільники різних Церков. Серед них Римсько-Католицьку Церкву в Україні представляв єпископ Віталій Кривицький. Регулятор представляли голова Ольга Герасим’юк, відповідальна секретарка Олена Ніцко, член Національної ради Максим Онопрієнко, а також працівники контрольно-аналітичного управління Олександр Дяченко і Дмитро Швидченко. 

Передумовою для зустрічі став проведений моніторинг, який зафіксував поширення російськими пропагандистськими ЗМІ інформаційних атак, спрямованих на розпалення в українському суспільстві розбрату і ворожнечі на релігійному ґрунті. Проаналізувавши російську риторику на релігійну тематику, Національна рада звернулася до Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, щоб ВРЦіРО як авторитетна міжконфесійна організація висловила свою позицію і публічно засудила прояви російської державної пропаганди.

Питання релігійної тематики, свободи віросповідання є дуже чутливим у нашому суспільстві, зауважила Ольга Герасим’юк. «Ми сьогодні всі зранені, перебуваємо у стресі. Підтримка потрібна всім – і духовна в тому числі», – сказала вона. Голова Національної ради повідомила, що нині регулятор працює над імплементацією Закону «Про медіа». Він дозволяє Національній раді більшої мірою реагувати на виклики агресії та дезінформації.

Усі релігійні організацій в Україні долучилися до боротьби за нашу спільну Перемогу, зауважив В’ячеслав Горпинчук, єпископ Української лютеранської церкви, головуючий у Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій. Окрім молитви, яка для віруючих є найпершою справою, вони організовують багато гуманітарної підтримки воїнам, біженцям, переселенцям, тим, хто втратив житло. Представники ВРЦіРО говорили про те, що поділяють думку про небезпеку російської пропаганди і зі свого боку чимало роблять, аби спростувати її наративи серед своєї пастви. Вони висловили готовність співпрацювати на партнерському рівні.

Учасники зустрічі пристали на пропозицію виробити спільну заяву ВРЦіРО і Національної ради, в якій також будуть наведені напрацьовані представниками церков і релігійних організацій матеріали задля розвінчування російських пропагандистських ідей у релігійній сфері.

Для того, щоб співпраця Національної ради і ВРЦіРО мала системний характер, також домовилися підготувати меморандум. У ньому будуть визначені напрями подальшої роботи і питання, якими сторони можуть опікуватися найбільше.

ВРЦіРО та національний медіарегулятор: готується меморандум про співпрацю

Під час зустрічі представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій озвучили питання, які їх турбують. Зокрема, це те, що новий Закон «Про медіа» не дає змогу релігійним організаціям бути засновниками медіа. Це питання суспільної моралі. Також, за словами отців, в медіа зовсім не чути голосу релігійного середовища, думок віруючих людей. І це неспівмірно з тим, яку складову має релігійне середовище у громадянському суспільстві. Якщо ж говорять про релігійні організації, то здебільшого негативно. Мало інтересу до діяльності релігійних організацій, і їх представників дуже рідко запрошують, щоб висловитись з різних питань суспільного життя. Якщо ж говорять про релігійні організації, то здебільшого негативно. Мало інтересу до діяльності релігійних організацій, і їх представників дуже рідко запрошують, щоб висловитись з різних питань суспільного життя.

Ольга Герасим’юк обіцяла донести думку представників церков і релігійних організацій до учасників медіаринку.

Також Національна рада згодом працюватиме над критеріями інформації, яка є недопустимою для поширення в ефірі. Інформації, що ображає почуття віруючих. Регулятор запрошуватиме представників Церков і релігійних організації для обговорення цього питання.

За матеріалами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Схожі новини:

Поширити новину: